Одруження за 24 години все ще можливе в Черкасах

Як інформує Головне територіальне управління юстиції у Черкаській області, із  метою апробації європейських стандартів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, спрямованих на створення сприятливих умов для отримання фізичними особами адміністративних послуг у зазначеній сфері, та забезпечення реалізації гарантованого державою права на шлюб, зокрема для учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, Міністерством юстиції України з 29 липня 2016 року розпочато запровадження реалізації пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу у скорочені строки за обраним заявниками місцем.

Про  це повідомляє  “Вичерпно”.

Пілотний проект «Шлюб за добу» вже запущено у Сєвєродонецьку, Маріуполі та Одесі. Наступними до проекту приєднаються міста Києв, Львів та Херсон. Ця нова послуга від Мін’юсту надає можливість зареєструвати шлюб швидко і зручно, без попередньої реєстрації і відвідувань відділів державної реєстрації актів цивільного стану.

Послуга з організації проведення державної реєстрації шлюбу за обраним заявниками місцем у визначені ними строки надається суб’єктом господарювання — організатором державної реєстрації шлюбу. Інформація щодо організаторів державної реєстрації шлюбу розміщується відповідним територіальним органом Міністерства юстиції на його офіційному веб-сайті.

Надання послуг з організації проведення державної реєстрації шлюбу здійснюється організатором державної реєстрації шлюбу на підставі договору, укладеного у письмовій формі із заявниками, згідно з примірним договором, рекомендованим Міністерством юстиції.

Організатор державної реєстрації шлюбу забезпечує подання заявки на проведення державної реєстрації шлюбу за формою, встановленою Міністерством юстиції, особисто або шляхом надіслання такої заявки на адресу електронної пошти одного з відділів державної реєстрації актів цивільного стану, визначеного територіальним органом Міністерства юстиції учасником пілотного проекту, до якої додаються копія договору про надання послуг з організації проведення державної реєстрації шлюбу, а також документи про сплату державного мита та платних послуг, що надаються відділом державної реєстрації актів цивільного стану. Державна реєстрація шлюбу проводиться у строк, визначений заявниками, у тому числі в день подання відповідної заявки.

Уповноважений працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану після проведення перевірки відомостей про заявників, зазначених у договорі про надання послуг з організації проведення державної реєстрації шлюбу, складає заяву про державну реєстрацію шлюбу та забезпечує проведення такої реєстрації у місці  та у час, зазначені в заявці організатора державної реєстрації шлюбу.

Державна реєстрація шлюбу проводиться уповноваженим працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану у приміщенні організатора державної реєстрації шлюбу після підписання заявниками заяви про державну реєстрацію шлюбу шляхом складення актового запису про шлюб без використання Державного реєстру актів цивільного стану громадян з подальшим обов’язковим внесенням не пізніше наступного робочого дня відомостей, зазначених в актовому записі про шлюб, до такого Реєстру відповідно до законодавства та видачі заявникам свідоцтва про шлюб.

Фото http://vycherpno.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *