Один із найбагатших палаців 19 століття в Європі збудований на Корсунщині

Палац Понятовських-Лопухіних у Корсунь-Шевченківському називають перлиною на річці Рось. Він уже більше двох століть вражає своєю величчю та масштабністю. Проте, ні покої старовинної будівлі, ні територія досі не досліджена.

Інформує “Вичерпно”.

Першим власником цих земель в кінці 18 ст. був корсунський староста князь Станіслав Понятовський, родич останнього польського короля Станіслава Августа. Він збудував свою заміську резиденцію на трьох островах. У радянські часи вартість палацу оцінювали у 4 мільйони рублів. А в 1994-му княжа будівля та 100 гектарів прилеглих угідь стали Корсунь-Шевченківським заповідником, інформує «Діловий регіон» з посиланням на “Рось”.

Замок став першою і найрозкішнішою будівлею у палацо-парковому комплексі.

За 200 років палац змінив три родини-власники, які розбудовували комплекс. Працівники замку кажуть: княжі володіння досі добре не досліджені, адже пережили чимало реконструкцій за радянських часів, пише dzvin.

Тепер, у колись величних залах, розповідають про історію Корсунь-Шевченківської битви. Загалом тут більше 60 тисяч експонатів, є і надзвичайно вартісні.

На території заповідника збереглося 10 автентичних будівель. Нині тут діє три музеї. Одне із найпопулярніших місць комплексу – в’їзна брама.

Загалом територія парку займає понад 100 га. Це 3 острови – і материкова частина.

Величний та масштабний, палац і досі зберігає таємниці княжих родин, та приваблює сотні туристів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *