Олександр Ворона про готовність збірної баскетболу

У київській Пущі Водиці на спортивній базі “Сокіл” розпочалися навчально-тренувальні збори чоловічої збірної України U-18. Про початок роботи розповідає головний тренер команди Олександр Ворона. 

Із ними спілкувались кореспонденти FBU.

– Чи усі хлопці , яких ви хотіли бачити у лавах збірної U-18, прибули у ваше розпорядження?
– Так, усі. Але ми прекрасно розуміємо, що Дмитро Скапінцев зараз перебуває у тренувальному таборі збірної U-20. Після повернення з Греції (де команда провела серію спарингів з грецькими однолітками – ред.)  він одразу ж приїде до нас на базу.

– З урахуванням того, що він там викладався і витратив багато енергії і сил, чи вистачить його на збори з командою U-18?
– Я чудово розумію, що він розпочав тренувальні збори набагато раніше, ніж команда 18-тирічних. Я не нелюд. В той час як з іншими хлопцями ми будемо робити акцент на фізичній підготовці, з Дімою ми працюватимемо над технічними елементами і підтягувати тактику, щоб він усвідомив, як грає наша команда. Ситуація така, що він приїздить до нас за три дні до відльоту на міжнародний турнір у Франції, поїде з нами на цей турнір, після цього повернеться до табору збірної U-20. До нас він прибуде 26 липня, а 27-го ми вирушимо на чемпіонат Європи до Македонії. Отже, часу небагато, ми розуміємо, що йому треба підтягнути нашу тактику і фізично його підготують у збірній U-20.

453487

– А що значить ваш вислів “підтягнути тактику”? Тактика вашої команди відрізняється, бо у вас хлопці на 2 роки молодші?
– Так, у нас хлопці молодші і вони не грають у своїх клубах стільки часу, як наприклад гравці Суперліги, що виступають за збірну U-20. Доводиться пристосовуватися до цих реалій і враховувати нюанси техніко-тактичних можливостей цих хлопців.

– А ці хлопці, заявлені у списку викликаних як ті, що виступають у США, вони сильно відрізняються від своїх однолітків, що грають у нас в Україні?
– Ну, насамперед, головна відмінність – вони на рік молодші. Не усі. Є Тиртишник Ілля, якому 18-ть. Він 1998-го року народження. Усі інші заявлені “американці”, на рік молодші. Хлопці перспективні, тут питань нема. Але виходячи зі свого віку, вони ще не зовсім фізично розвинуті, як 18-тирічні. Їм важче, вони носять на собі більш габаритних партнерів по команді.

– Носять у буквальному розуміні цього слова?
– (посміхається – ред.) Ні, не у буквальному смислі носять, захищаються проти них, старші хлопці більш кремезні, ви приїдете на тренування, побачите. І їм складно, але. Те, як вони працюють, заслуговує на повагу. Усе роблять з неймовірним бажанням, стараються, викладаються, у цьому плані претензій до них нема.

– Ви кажете, що акцентуєте увагу на фізичній підготовці. Це щоденні кроси, чи виснажливі вправи?
– Ні. Ми працюємо за системою, що її нам розписав тренер з фізичної підготовки. Триденний цикл. На кожен день є план роботи. Кросів ми не бігаємо, усе виконуємо у баскетбольній залі.

– У Києві тиждень стоїть спека, про прохолоду можна тільки мріяти. Це позначається на тренувальному процесі?
– Я не знаю, як на Хрещатику, але у Пущі Водиці температура повітря комфортна. Такої спеки, як у Черкасах, у середмісті Києва, немає. Тут створені гарні умови для підготовки. Так, вдень трохи задушно, але це не критично.

– Ви йдете за планом підготовки?
– Так, ми йдемо за планом підготовки. В ідеалі можна було б і кондиціонери у залі поставити, але, як кажуть, маємо те що маємо.

Фото http://fbu.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *