Онука Павличка і Загребельного: наймолодший книговидавець України, автор проекту «Awesome Ukraine» (ВІДЕО)

Дана Павличко – онучка двох класиків української літератури, Дмитра Павличка та Павла Загребельного, дочка літературознавця та однієї з перших феміністок України – Соломії Павличко. Вона продовжує справу сім’ї і розвиває культуру своєї рідної країни. У 2011 році Дана очолила видавництво, засноване батьками, ставши наймолодшим книговидавцем України. Дівчина повністю реорганізувала сімейний бізнес. Зараз їй 31. Її книги стали арт-об’єктами, відомими всьому світу, пише UATV.

Хотіла йти в політику, та коли 2010 року повернулася в Україну, вирішила відроджувати сімейний бізнес.

“Якраз тоді потрібно було видавництво або закривати, або кардинально міняти. Я поміняла все, і це нормально. Бізнеси, які існують довго, вимагають реформ. Ми поміняли напрямок, розпочали робити багато подарункових видань, почали працювати з цікавими ілюстраторами, дуже багато уваги приділяючи дизайну. А ще – почали випускати англомовні книги. Змінилася Україна – і нам довелося мінятися”, – говорить Дана.

Гордість Дани – проект “Awesome Ukraine” (“Неймовірна Україна”). Цю серію невеликих книжок про Україну та її міста запустили 2012 року, і вона стала бестселером. В іронічній манері англійською мовою в книжках описані улюблені місця, культурні фішки, а також особливості країни та її жителів.

Видавництво продало 40 тисяч примірників.

Після успіху “Awesome Ukraine” Дана пішла на інші експерименти – наприклад, випустила твори українських класиків з ілюстраціями, схожими на тату і стріт-арт. Перетворила на літературні арт-об’єкти Кримінального та Адміністративного кодексів України. Народилися й інші англомовні проекти.

“Наша книга про українську радянську мозаїку є в топових світових музеях і продається в топових книжкових магазинах. І це круто, бо це не просто просування нас як видавництва чи нашого проекту, це також правильне просування України. Люди в світі можуть дізнатися, що в Україні є таке монументальне мистецтво, що у нас є щось окрім традиційного мистецтва, крім стереотипних шароварів і вареників”, – розповіла Дана.

Українка говорить, що книги – це її життя, але вона готова відійти від управління видавництвом. Її мрією завжди була політика. І вона готова взятися за реформування сфери культури й освіти України.

Фото 5 канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *