Опорні школи отримуватимуть гранти до 5 млн грн

Створені у регіонах опорні школи отримуватимуть гранти від 3 до 5 млн грн. У перспективі ці кошти витрачатимуть на шкільні автобуси, лабораторії, енергозберігаючі технології та навчання вчителів. Про це розповів заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, йдеться на сайті Управління освіти у науки ЧОДА.

Він також розповів про модель створення опорних шкіл у регіонах, реалізація якої запланована в рамках децентралізації.

– В Україні сьогодні відбувається процес децентралізації. Ми вже давно говорили про освітні округи. Те, що раніше було освітнім округом, зараз є об’єднаною територіальною громадою. Ці громади є різної величини. Йдеться передусім про сільську місцевість. Ми вибираємо певну школу, даємо їй певні критерії, а школи, що є навколо неї, стають її філіями. Призначається один директор. Для цього у нас існують інвестиційні програми, які допоможуть створити хорошу матеріальну базу. В бюджеті цього року закладено 200 мільйонів гривень для інвестування пілотних опорних шкіл, – повідомив Хобзей.

Він нагадав, що початкова школа має бути наближена до місця проживання дітей, а учні інших класів зможуть їздити до місця навчання автобусами.

– Учні 5-х класів і вище зможуть їздити у школи шкільними автобусами. Ми хочемо давати грант тим школам, які подадуть кращий проект розбудови шкільної системи у своєму районі. Сума складатиме від 3 до 5 мільйонів гривень на одну школу. Ці кошти мають бути витрачені на шкільні автобуси, лабораторії, енергозберігаючі технології, навчання вчителів, – каже заступник міністра.

За його словами, таких навчальних закладів у області буде від 3 до 5, а рішення про місце впровадження опорних шкіл будуть приймати територіальні громади.

Фото www.edebiyathaber.net

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *