Осінні маршрути Черкащиною (Фото)

Осінь – чудова пора для того, щоб краще заглибитись у туристичні місця рідного регіону, адже крім багатого історичного контексту, ми маємо неймовірно красиву природу. Пропонуємо вашій увазі перелік цікавих осінніх маршрутів Черкащиною.

Повідомляє “in.ck.ua”.

Чигирин, Суботів, Холодний Яр

 

Фото 2 - Іллінська церква – родова усипальниця Богдана Хмельницького в селі Суботів (фото – dniprovych.livejournal.com)

Іллінська церква – родова усипальниця Богдана Хмельницького в селі Суботів

Фото 1 - Резиденція Богдана Хмельницького (фото – dniprovych.livejournal.com)

Резиденція Богдана Хмельницького

Чигиринщині є чим дивувати туристів. Обов’язково відвідайте унікальний комплекс на Замковій горі – пам’ятку археології та стародавньої фортифікації часів Богдана Хмельницького та Петра Дорошенка, Холодний Яр – місце витоку грандіозної Коліївщини, Суботів – резиденцію Богдана Хмельницького, звідки розпочалася визвольна війна.

Трахтемирівський півострів

 

Фото 3 - Трахтемирівський півострів (фото – http://mandrivnic.livejournal.com/)

Трахтемирівський півострів

Фото 1 - Трахтемирівський півострів (фото – http://mandrivnic.livejournal.com/)

Трахтемирівський півострів

Фото 2 - Трахтемирівський півострів (фото – http://mandrivnic.livejournal.com/)

Досить мальовниче, цікаве і не туристичне місце, оточене Дніпром з трьох боків. На його території розташований Державний історико-культурний заповідник “Трахтемирів”. За даними археологів, тут були стародавні поселення. У XVI столітті село Трахтемирів передали козакам, які побудували там свою інфраструктуру, проте до наших днів нічого не збереглося, залишилися тільки численні козацькі могили. Вони є місцевою історичною пам’яткою. На кладовищі можна знайти не тільки відносно нові поховання, але і справжні козацькі могили 18-го століття. Зовсім неподалік розташована недобудована Канівська ГАЕС, яка нагадує бетонний постапокаліпсис у нетрях дерев. Зовсім недалеко від станції є мальовниче озеро Бучак, оточене густим лісом.

Корсунь-Шевченківський

 

Фото 4 - Яскраві барви осені у Корсуні

Яскраві барви осені у Корсуні

Фото 1 - Яскраві барви осені (фото – http://haidamac.org.ua/)

Фото 2 - Яскраві барви осені у Корсуні

Фото 3 - Яскраві барви осені у Корсуні

Місто з багатою історичною спадщиною і красивою природою. Відвідайте витончений палацовий комплекс Лопухіних, який був визнаний одним із найбагатших у Європі. Споруди палацового комплексу оточує прекрасний парк, розбитий на декількох островах Росі. Цей об’єкт мало схожий на подібні палацово-паркові споруди. Також варто звернути увагу на так званий корсунь-шевченківський каньйон, який має назву “Шумки” через постійний шум річки Рось, яка б’ється об гранітні брили. Місце надзвичайно мальовниче, з величезними кам’яними плитами і крутими порогами.

Буки

 

Фото 2 - Осінь в Буках (фото – http://1ua.com.ua/nf7604003)

Осінь в Буках

Фото 1 - Осінь в Буках (фото – http://1ua.com.ua/nf7144633)

Популярне селище, поблизу якого розташований каньйон, де на гранітних плитах піниться Гірський Тікич. Буки особливо красиві восени, коли дерева навколо стають яскравими. Буцький каньйон входить у сотню найкрасивіших місць України та посідає друге місце в рейтингу “Сім чудес Черкащини”. У народі каньйон часто називають “маленькою Швейцарією”.

Костянецький яр

 

Фото 3 - Костянецький яр (фото – http://ukrainaincognita.com/users/malenkov)

Фото 1 - Костянецький яр (фото – http://ukrainaincognita.com/users/malenkov)

Фото 2 - Костянецький яр (фото – http://ukrainaincognita.com/users/malenkov)

Неймовірно красивий яр на окраїні Канева. Хащі дерев, струмки, осадові породи та камені роблять це місце дійсно незвичним. Та особливо вражає глибина яру – за офіційними даними, вона сягає 90 метрів!

Сагунівка

 

Сагунівка ( фото – http://www.panoramio.com/user/7276103)

Село розташоване на березі Дніпра у неймовірно мальовничому місці з соснами, кучугурами та піщаним пляжем. Красива природа зробила цю місцину ідеальною для безтурботного відпочинку подалі під міста. Велика кількість риби у Дніпрі робить Сагунівку ідеальним місцем для любителів порибалити.

Села Худоліївка, Чернявка, Медведівка

 

Фото 3 - Села Худоліївка, Чернявка, Медведівка (фото – http://galleryua.com/photo/chigirinskij-rajon)

Фото 1 - Села Худоліївка, Чернявка, Медведівка (фото – http://galleryua.com/photo/chigirinskij-rajon)

Три села, які можна назвати своєрідною Меккою для поціновувачів тихого полювання, адже тамтешні ліси надзвичайно багаті на гриби. Якщо хочете відпочити, подихати свіжим повітрям, а заодно і назбирати кошик грибів, Вам сюди.

Крутьки

 

Мальовниче озеро серед соснового лісу (фото – dniprovych.livejournal.com)

Мальовниче озеро серед соснового лісу

Ще одне місце для релаксу на лоні чудової осінньої природи. Саме в Крутьках у лісі є озеро, де тихо і спокійно, де можна відпочити від міста, щоденних клопотів та поринути в роздуми…

Тальне

 

Палац графа Шувалова (фото – http://static.panoramio.com/photos/1920x1280/97760484.jpg)

Палац графа Шувалова

Цікаве містечко, в якому поєднується красива природа та історія. Щоб максимально насолодитися цим симбіозом, відвідайте Тальнівський парк. Зараз він перебуває у недоглянутому стані, проте це ще більше наближає його до природного вигляду. Саме тут можна побачити вигнуті лінії Гірського Тікича, каскад ставків, затишні алейки, а також відвідати один із небагатьох справжніх замків у Центральній Україні – палац графа Шувалова, побудований у стилі французького ренесансу.

Мошни

 

Фото 2 - Будівля старої дерев'яної церкви (фото – dniprovych.livejournal.com)

Будівля старої дерев’яної церкви

Фото 1 - Преображенська церква в нехарактерному для православ'я стилі неоготики (фото – Олександр Лавський)

Преображенська церква в нехарактерному для православ’я стилі неоготики

Мальовниче селище на березі річки Ольшанки в оточенні величезних пагорбів, які з’явились тут через льодовик, який пройшов територією 200 тисяч років тому. Мальовниче місце, де окрім природи можна помилуватися ще й чудовою архітектурою деяких будівель. Серед них є навіть ранні роботи архітектурного генія Городецького.

Фото http://in.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *