Осіння психосоматика або як сумні думки перетворюються на складні болячки

Звідки беруться хвороби «від нервів»? Як осіння нудьга може стати складною недугою?  Як не стати заручником хронічного лікування неіснуючих хвороб? Розповідає Віталій Розін, завідувач відділенням №1 КНП «Черкаський обласний психоневрологічний диспансер» Черкаської обласної ради.

Восени і навесні, а особливо – у людей похилого віку – загострюються психосоматичні хвороби, які можуть виявляти себе тривогою, порушенням сну, болем за грудиною, задухою, слабкістю…

І починаються довгі походи до лікарів-терапевтів, гастроентерологів, неврологів, витрачають час, гроші і здоров’я на тривале лікування різними препаратами – від усіх проявів того, що насправді має глибоку психологічну причину. Часто такі спроби лікування навпаки загострюють психосоматичні розлади. Люди можуть лікувати хвору спину, «сидіти» на знеболювальному – насправді ж це є тілесним виявом сезонного депресивного розладу.

У нашій медицині це поширено значно менше, європейські ж лікарі – якщо не вбачають явної причини проблем зі здоров’ям у результатах аналізів крові, УЗД або рентгену – направляють хворих до психіатра. Наші хворі зазвичай потрапляють до нас через 1-3 роки ходіння по лікарнях.

Тож, якщо ліки від хвороби, яка загострилася восени (або навесні) не дають ефекту, якщо недуга тривала, а явної її причини немає – я б радив, а особливо – людям похилого віку, зі слабкими судинами, з хронічними хворобами –  звернутися за консультацією до психіатра. На жаль, проблема психосоматики все частіше  стосується і досить молодих людей, навіть 20 років: зменшення фізичних навантажень у середовищі молоді, поширення харчування фаст-фудом і мода на нездоровий спосіб життя взагалі знижують витривалість організму і опір його хворобам, в тому числі – психосоматичним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *