Освітяни Черкаської області підбили підсумки річної роботи

23 грудня в обласному Будинку вчителя освітяни підбили підсумки роботи та сформулювали ключові завдання на наступний рік. Про це повідомляють у прес-службі Черкаської облдержадміністрації.

????????????????????????????????????

За словами провідного спеціаліста відділу спеціальної і позашкільної, виховної та кадрової роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віти Поліщук, осередком виховної роботи у навчальних закладах є шкільний музей, в якому виховання учнівської молоді проводиться засобами формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу. У цьому році навчальні заклади поновили експозиції шкільних музеїв та музейних куточків.

Нині в області функціонує 2 150 музейних об’єктів, зокрема 189 офіційно зареєстрованих шкільних музеїв, 262 музейні кімнати, 1 706 залів та куточків. Найбільше музеїв та музейних кімнат створено у навчальних закладах Драбівського, Звенигородського, Жашківського, Кам’янського, Смілянського, Монастирищенського, Тальнівського районів, міст Черкаси, Умань, Сміла, Золотоноша.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Золотоніський педагог став кращим класним керівником в Україні (ФОТО)

Надзвичайно велика увага приділяється у навчальних закладах вшануванню пам’яті загиблих героїв АТО та Небесної Сотні. Зокрема, куточки пам’яті та меморіальні дошки відкрито у 56 навчальних закладах області. Загалом функціонує 323 музейні об’єкти, присвячені героям Революції гідності та героям АТО.

У навчальних закладах області діють 1 163 волонтерські загони, що об’єднують 14 542 учні. Юні волонтери надають шефську допомогу 1 488 родинам учасників антитерористичної операції та Революції гідності.

Для популяризації історичної і національної спадщини Черкащини налагоджуються партнерські стосунки із навчальними закладами Сходу України. Зокрема, налагоджено співпрацю із Северодонецькою гуманітарно-естетичною гімназією ім. В. Чорновола, Слов’янською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів № 15 ім. Т. Шевченка, Лисичанською загальноосвітньою школою І-ІІ ступенів № 24 ім. Б. Хмельницького.

Особливе місце в організації роботи з патріотичного виховання серед школярів посідає учнівське самоврядування, зокрема обласна Ліга старшокласників, яка працює над реалізацією Інтернет-проекту «Ми – патріоти Черкащини» і здебільшого є ініціатором різноманітних патріотичних акцій.

ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко

ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко

Звертаючись до присутніх, ректор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко наголосив, що враховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції Гідності, військовий конфлікт на Сході України, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції. Важливим чинником національно-патріотичного виховання Черевко назвав феномен Майдану – промовистого свідчення жертовності заради безумовного дотримання прав людини та поваги до людської гідності, відстоювання загальнонаціональних інтересів відмовою учасників від особистого заради досягнення спільної мети; багатомовністю, полірелігійністю.

Фото з сайту Черкаської облдержадміністрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *