П’ять цікавих фактів про навколосвітню подорож

Ймовірно, кожен з нас хоча б раз у житті мріяв здійснити подорож навколо земної кулі. Тому пропонуємо Вам найцікавіші дані з цього приводу.

Чи можна обійти Землю пішки?

У пресі регулярно з’являється інформація про те, що хтось здійснив пішохідну мандрівку навколо Землі. Це не зовсім відповідає дійсності. Будь-якому мандрівникові-пішоходу доведеться переправлятися через водні перешкоди, і якщо він не Ісус Христос, він змушений буде користуватися плавзасобами.

Втім, якщо розглядати кругосвітню подорож як перетин всіх без винятку меридіанів Землі, то теоретично це може зробити будь-який, хто подорожує пішки по Антарктиді. До слова, якщо перебратися до протилежного полюса, то там можна зробити найкоротшу морську навколосвітню подорож. На криголамі, звісно.

Найшвидша навколосвітня подорож

blank

Вважається, що найшвидшу умовно-пішохідну навколосвітню подорож здійснив у 2013 році бігун з Австралії Том Деннісс. Рухався він у форматі марафону, долаючи щоразу бігом 42 км, що в підсумку склало 26 тис. кілометрів. Пробіжка тривала 622 дні, і була визнана світовим рекордом для пішої навколосвітньої подорожі.

Наймолодший навколосвітній мандрівник

blank

17-річна морячка з тієї ж Австралії Джесіка Ватсон обігнула Землю на своїй рожевій яхті, пройшовши понад 37 тис. кілометрів через Тихий, Атлантичний та Індійський океани. Джессіка стала наймолодшим мандрівником, яка подорожувала навколо світу без сторонньої допомоги. Однак її рекорд не був офіційно зареєстрований, щоб не стати взірцем для наслідування і суперництва серед інших юних мореплавців.

Перша жінка, яка здійснила навколосвітню подорож

blank

Сьогодні пані поряд з чоловіками вільно зважуються на всілякі подорожі навколо земної кулі. Але так було не завжди. Першою жінкою, якій в кінці XVIII століття вдалося обігнути Землю, є француженка Жанна Барре. Для цього їй довелося переодягтися в чоловічий одяг і назватися Жаном.

Скільки грошей потрібно, щоб здійснити кругосвітню подорож?

blank

Взагалі-то мінімум. Відома історія канадця Жана Беліво, який збанкрутував і щоб якось уникнути депресії, відправився в пішу навколосвітню подорож. Гроші у нього скінчилися ще на самому початку шляху, але тут почала працювати приказка «світ не без добрих людей». Жана в дорозі і лікували, і годували, і пускали ночувати, і транспортували через океани. В результаті він таки досяг своєї мети і повернувся додому через 11 років таким же банкрутом, але вже з величезним досвідом життя. Здолати тяготи шляху Жану, до слова, допомогла взяте з дому екіпірування, зокрема, намет і спальник.

Фото з мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *