Пам’ять жертв голодомору вшанують на Черкащині

Із нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів завтра, 26 листопада, о 10.00 біля пам’ятного знаку жертвам Голодоморів відбудеться мітинг-реквієм.

Інформує Черкаська ОДА.

Запрошуємо черкащан взяти участь у заходах, зокрема, покладанні квітів до пам’ятного знаку жертвам Голодоморів та жалобній церемонії.

Як повідомляють в Українському інституті національної пам’яті, цього року пам’ятні заходи присвячені людям, які змогли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932-1933 роках. «Голодомор не зламав» – ані цих людей, ані наш народ.

Результатом Голодомору стали не лише мільйони вбитих та опустілі українські домівки, а й спустошені душі тих, хто пережив 1933-й. Людям боляче було гадати, якими б вони стали, якби не Голодомор, що назавжди поламав їхні життя.

“Голод обраний як зброя геноциду дав Сталіну можливість не лише забрати життя у мільйонів українців, але вбити тих із них, хто пережили масове вбивство, – пояснює історик Володимир В’ятрович. – Вбити їх як українців: ті, хто вижили, добровільно позбавлялися власної мови, культури, традицій, переплавлювалися у безликий «совєтський народ». Вбити їх як людей: перетворити в істот, позбавлених почуття гідності, понизити до рівня тваринного існування, а згодом вмонтувати в якості гвинтиків у тоталітарну машину”.

Фото http://ukropnews.com/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *