Пам’ятник кінорежисеру Юрію Іллєнку відкрили у Каневі (ФОТО)

В суботу, 18-го червня, у Каневі відбулося урочисте відкриття пам’ятної дошки відомому українському кінорежисеру, геніальному українцю Юрію Іллєнку.  Про це інформує «Kanos».

Відповідна дошка розміщена на приміщенні Канівського коледжу культури і мистецтв та має на меті інформувати громадськість і гостей міста про те, що вулиця на якій знаходиться заклад, носить ім’я саме Юрія Іллєнка.

Зауважимо, що до урочистого відкриття дошки, долучилась значна частина канівчан та гостей міста. Серед останніх, були дружина Юрія Іллєнка – Людмила, сини кінорежисера Андрій (народний депутат України) та Пилип Іллєнко (голова Державного агентства України з питань кіно) з родинами, брат кінорежисера, екс-народний депутат від ВО «Свобода» Юрій Сиротюк та багато інших.

Були серед присутніх і представники духовенства, канівської міської влади, міського та обласного депутатських корпусів, небайдужі патріоти.

За традицією, спочатку відбулося освячення дошки. Після цього, перед запрошеними виступили рідні кінорежисера, представники влади, громадськості, які не втомлювались відзначати колосальний внесок робіт Юрія Іллєнка не просто в розвиток вітчизняної культури і кіноматографу, а їх особисту самоідентифікацію як патріотів та українців.

«Це вже було вчора. У поминальну троїцьку суботу відкрили дошку нашому земляку, геніальному українцю Юрію Іллєнку. Відкрили в атмосфері величезного духовного підйому. Велика подяка всім, хто долучився до цієї справи, справи пошанування своїх, українських героїв», – відзначив у власному Facebook один з ініціаторів виготовлення та відкриття дошки, депутат Канівської міської ради від ВО «Свобода» Юрій Гамалій.

Згодом, по завершенню урочистого відкриття, частина присутніх відвідала також і садибу кінорежисера в Прохорівці, на якій він проводив значну частину часу і там же похований за заповітом.

Нижче, пропонуємо до Вашої уваги фото із відкриття пам’ятної дошки та відвідин садиби кінорежисера

Ред.: журналісти «Kanos» висловлюють щиру подяку представникам ВО «Свобода» та особисто Юрію Гамалію і Віталію Чмілю в організації поїздки до Прохорівки.

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank
blank

blank

blank

blank

blank

blank

Фото: Володимир Олексюк, зі сторінки в соціальних мережах Юрія Гамалія та спеціальний кореспондент «Kanos»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *