Пенсійна реформа прийнята за основу: що і коли зміниться

Верховна Рада України прийняла в першому читанні і за основу урядовий законопроект № 6614, що дає старт пенсійній реформі. “За” проголосували 282 депутати з мінімально необхідних для ухвалення рішення 226 нардепів.

Інформує “Finance.ua”.

Глава комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, депутат від фракції “Народний фронт” Людмила Денисова під час презентації документа повідомила, що Комітет рекомендує парламенту прийняти пакет урядових законопроектів про пенсійну реформу в першому читанні. “Законопроект Кабміну – це ще не сама пенсійна реформа, але надзвичайно важливий крок до неї”, – зауважила Денисова.

За її словами, пенсійна реформа в Україні необхідна, так як середня пенсія в країні складає 1 879 грн, що менше прожиткового мінімуму, а дефіцит Пенсійного фонду при цьому вже зріс до 140 млрд грн. Окрім того, на думку комітету, прийшов час скасувати оподаткування для працюючих пенсіонерів.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман подякував депутатам за розгляд пенсійної реформи і запевнив, що готовий нести відповідальність за прийняття пенсійної реформи.

“Настав момент, коли ми повинні приймати рішення – рішення в інтересах українських пенсіонерів, рішення, які захищають людей. Я переконаний, що всі ми обираємося для того, щоб нам було не соромно дивитися в очі людям. Це саме те рішення, яке дозволить нам вже з 1 жовтня 2017 року зробити те, що ніхто до нас ніколи не робив, – змінити пенсійну систему в інтересах українських пенсіонерів, знищити дефіцит Пенсійного фонду, який працює сьогодні проти підняття пенсій. Ми зробили все, щоб залишити пенсійний вік в 60 років, а у жінок – менше. Ми все зробили, щоб почати процес підвищення пенсій в нашій країні”, – сказав Гройсман під час обговорення законопроекту.

За його словами, мета реформи – зробити все можливе для підвищення пенсій і системної індексації пенсій для кожного пенсіонера в Україні. “Зробити це системним і щорічним”, – додав прем’єр.

У той же час, серед зауважень народних депутатів до законопроекту прозвучали відсутність в законопроекті норм, які передбачають запровадження накопичувальної пенсійної системи та установа реєстру соціальних виплат. Також депутати відзначили, що документ опосередковано підвищує пенсійний вік. При цьому, за підрахунками Радикальної партії, 6 млн українських пенсіонерів не отримають ніякого підвищення пенсій в результаті осучаснення.

Також міністр соціальної політики Андрій Рева відзначив, що всі пропозиції народних депутатів знайдуть своє відображення при підготовці законопроекту до другого читання. “Це буде наш спільний закон”, – сказав Рева.

Як відомо, урядовий проект пенсійної реформи не передбачає прямого підвищення пенсійного віку, але вводить вимоги до страхового стажу: для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років стажу. При стажі 15 – 25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, менш 15 років – в 65 років. Люди, у яких немає страхового стажу, можуть претендувати на соцдопомогу при досягненні 63 років. Обсяг допомоги буде визначатися виходячи з рівня доходів сім’ї пенсіонера.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *