Переселенка з Луганщини, яка живе у Шполі, здобула срібло на чемпіонаті Європи (ФОТО)

Ксенія Прохорова, нині жителька Шполи, а в недалекому минулому мешканка Луганська,  (на знімку на п’єдесталі крайня зліва) повернулася з чемпіонату Європи з класичного пауерліфтингу, що проходив в місті Тарту (Естонія), з нагородою. У складі збірної України Ксенія виборола срібну медаль змагань у ваговій категорії до 63 кілограмів з результатом: присідання – 125 кг, жим – 92,5 кг, тяга – 140 кг. В сумі — 365,5 кг, пишуть “Шполянські вісті“.

Тендітна, невисокого зросту — з першого погляду й не скажеш, що ця жінка професійно займається силовим видом спорту. Вона розповідає, що пауерліфтингом захопилася відносно недавно – у 2010 році.

– Просто прийшла до спортивного залу трохи скинути вагу, — посміхається, — а вже за два роки виконала нормативи майстра спорту України з цього виду спорту.

Шостий рік Ксенія займається спортом, очолювала турнірну таблицю в чемпіонаті України, неодноразово у складі збірної ставала призером чемпіонату Європи, тричі рекордсменка України в своїй ваговій категорії.

– Для мене спорт — це повнота життя, — переконана Ксенія. Тому після міста-мільйонника Луганська, потрапивши вперше на Шполянщину, відразу почала шукати спортивний зал для занять. І хоч працювати й жити спочатку довелося в Лип’янці, чотири рази в тиждень відвідувала спортивний комплекс «Спорт плюс» у Шполі. Зізнається, що була приємно здивована тим, що в такому невеликому містечку є база для занять професійним спортом. Нині Ксенія мешкає і працює в райцентрі, тож тренуванням може виділити більше часу. А також вона не полишає роботу й в Лип’янці.

За професією срібна призерка чемпіонату Європи — стоматолог. Десятий рік працює в медицині і жодного разу не пожалкувала щодо обраного фаху. З часу переїзду з Луганська її досвід і вміння оцінили жителі району, має лікарка й своїх постійних пацієнтів. А все тому, що не задовольняється лише вивченим у виші й практикою, а постійно шукає нові методики і намагається йти в ногу з часом. Тому не шкодує ні часу, ні сил, а постійно відвідує семінари і конференції зі стоматології у Києві, Львові, Полтаві. Ксенія каже, що до початку подій на сході нічого не знала про Черкащину, Шполянщину.

– Тут багато цікавих історичних місць, — ділиться враженнями, — тому я намагаюся у вільний час подорожувати. А нещодавно на Черкащину переїхали й батьки Ксенії. Нині вони мешкають у Смілі, тато знайшов роботу за фахом, тож доньці вже легше, що найрідніші люди поряд, за якихось п’ятдесят кілометрів.

Під час розмови з Ксенією запитала, що її найбільше вразило в нашому місті, що сподобалося. З відповіддю жінка не забарилася:

– На Шполянщині проживають хороші і доброзичливі люди. Це відчувається на кожному кроці.

Та й для спортивної кар’єри колишньої луганчанки шполяни зробили чимало. В розмові вона попросила подякувати за постійну підтримку і допомогу в підготовці до чемпіонату Європи виконкому Лип’янської сільської ради на чолі з Сергієм Іщенком, керівнику фермерського господарства «Ольвія» з Матусова Івану Кравченку, керівнику СТОВ «Україна» з Буртів Сергію Бовсуну, генеральному директору СПОП «Відродження» Юрію Ляшенку і приватному підприємцю Павлу Мальчику.

Ксенія не підвела і справдила їх сподівання — у скарбничці її спортивних нагород з’явилася ще одна медаль. І в подальшому спортсменка-стоматолог планує покращувати свої досягнення.

Фото “Шполянські вісті”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *