Переселенцям на Черкащині надається психологічна допомога

Про важливість широкої співпраці у цьому питанні свідчать тісні стосунки, що встановилися за останні роки між службою психологів Управління ДСНС України у Черкаській області, працівниками Черкаського обласного контактного центру облдержадміністрації та головою громадської організації «Другий дім Черкащина» Тетяною Ковтун.

Про це інформує “Про Головне”.

24 жовтня відбулося чергове відрядження психологів, і цього разу до села Орловець Городищенського району, яке обрали для подальшого проживання вимушені мігранти з Луганської області.

“Із міста Антрацит, що на Луганщині, наша родина виїхала два роки тому — розповідає при зустрічі Світлана Сосновська. Спочатку проживали в Чернігівській області, а вже рік, як наша родина, двоє синів та бабуся обрали Черкащину. Старший 14-річний Давид відвідує місцеву школу, а 3-річний Кирило поки що вдома з бабусею. Маю ще одну доньку з онуком, сподіваюся що зможу їх також перевезти сюди — продовжує Світлана Василівна, сподіваючись, що кваліфіковані спеціалісти з різних служб та відомств, які ніколи не залишали родину без уваги, і цього разу допоможуть» — говорить багатодітна мама.

«Такі зустрічі надзвичайно важливі, адже вони переконливо доводять, що переселенці не залишилися сам на сам зі своїми проблемами, кожне наше спілкування то теплий слід у душі, нові емоції які і надихають і підтримують — зазначила психолог Управління ДСНС України у Черкаській області Леся Коротяєва, — відчуваючи турботу, розуміючи, що вони не покинуті напризволяще, люди починають оптимістичніше дивитися у майбутнє»- переконана Леся Миколаївна.

На думку соціальних працівників важливим є те, що попри суттєві складнощі, багатодітна жінка показала приклад мужності та стійкості, не зламалась морально, змогла активізуватись і продовжити жити активним суспільним життям. Завела господарство, доглядає велику кількість тварин і не скаржиться на негаразди. На відміну від цього прикладу є й інші, коли родини, переїхавши до нового місця, складають руки очікуючи, що усе за них повинні зробити інші, не прикладаючи особисто жодних зусиль для суспільної та соціальної інтеграції на новому місці.

«Попри безліч життєвих проблем, Світлана вдячна абсолютно за все і щиро радіє, що вона разом із дітьми у безпеці, що до неї приїхали гості з подарунками, що згадали про її родину. Звичайно її життя складне, але головне це її оптимізм, бажання триматися» — відзначають соціальні працівники.

Фото http://progolovne.ck.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *