Перша невідкладна допомога дитині

Перша допомога – дуже важлива при виникненні надзвичайних ситуаці. Однак далеко не всі знаю як правильно надавати таку допомогу дорослим  і дітям. Саме тому про понуємо вашій увазі поради надання першої метичниї допомоги немовлятам та дітям молодшого віку.

Перевірка дихання

1.  Покладіть дитину навзнак на тверду поверхню. Відкрийте дихальні шляхи: для цього використайте один палець, щоб підтягнути підборіддя; відхиліть її голову назад, відкрийте рот.
2.  Огляньте ротову порожнину дитини і потім очистіть її всередині одним пальцем, видаляючи все, що може блокувати дихання, однак будьте дуже обережні. Щоб не проштовхнути нічого вниз у глотку. Перевірте будь-які ознаки дихання.
3.  Прикладіть своє вухо до рота і носа дитини, дивлячись на її ноги. Прислухайтесь, чи немає звуку дихання, і чи не відчуваєте подиху у вухо; дивіться на грудну клітку, чи вона не опускається і піднімається, як під час дихання.
Якщо і досі нема ознак дихання,то відразу почніть робити штучне дихання.
Якщо дитина дихає,то покладіть її на бік у безпечне положення, негайно викличте швидку допомогу.
Якщо дитина втратила свідомість, то дотримуйтесь цих правил, перш ніж лікувати інші поранення. Якщо дитина перестала дихати, життєво важливо негайно подати повітря в її легені, щоб не ушкодився мозок. Шляхом нагнітання в її легені свого повітря, Ви можете запобігти цьому й оживити дитину. Якщо її серце перестало битися, то зробіть його масаж, щоб кров циркулювала по тілу. Не здавайтеся: діти оживали і після кількагодинних спроб реанімації.
Негайно викличте швидку допомогу, якщо дитина чи немовля втратить свідомість хоча б на кілька секунд.
Якщо дитина не реагує,вона без свідомості, то негайно перевірте дихання.
Якщо є реакція,перевірте поранення і надайте першу допомогу.

Штучне дихання у немовлят

1.  Покладіть немовля навзнак на тверду поверхню. Переконайтеся, що дихальні шляхи все ж таки відкриті, утримуючи відтягнутим підборіддя і відхиляючи голову навзнак.
2.  Щільно притуліть губи навколо рота і носа дитини. Легко вдихніть у легені, щоб піднялася грудна клітка.
3.  Підніміться і переконайтесь, що груди самі опустилися.
Якщо грудна клітка не піднімається, то, очевидно, чимось заблокована трахея. Лікуйте дитину від задухи, потім – якщо потрібно – продовжуйте штучне дихання.
Якщо грудна клітка піднімається, то зачекайте, доки груди самі опустяться. Зробіть два швидкі легкі вдихи, потімперевірте показники серцево-судинної системи.

Штучне дихання дитини

1.  Покладіть дитину навзнак на тверду поверхню. Підніміть підборіддя дитини за допомогою двох пальців і відтягніть щелепу допереду. Очистіть рот від можливої блювоти.
2.  Стисніть її ніздрі. Щільно притуліть губи до дитячого рота. Вдихніть у рот дитині так, щоби піднялася грудна клітка. Якщо дитина ще досить мала, то притуліть губи навколо рота і носа, як немовляті.
3.  Підніміться і переконайтесь, що груди самі опустилися. Утримуйте ніздрі стиснутими.
Якщо груди не піднімаються, то в трахеї, можливо, щось застрягло. Лікуйте дитину від задухи, тоді продовжуйте штучне дихання, якщо необхідно.
Якщо грудна клітка піднімається, то зачекайте, доки груди самі опустяться. Зробіть ще два швидкі легкі видихи і перевірте показники гемодинаміки.

Дитина вдавилася

Це може трапитись, коли маленький предмет чи шматочок їжі застрягає у трахеї, спричиняючи напад кашлю. Важливо швидко видалити предмет, щоб дитина знову могла нормально дихати. Подавитися може будь-яка маленька дитина, оскільки все бере до рота.

НЕБЕЗПЕКА

Негайно викликайте швидку допомогу, якщо:

·  дитина перестала дихати;

·  Ви не можете витягнути предмет з горла;

·  задуха не минає після того, як Ви витягли цей предмет.

Допомога немовляті

1.  Опустіть дитину лицем донизу так, щоб голова її була нижче від Вашого предпліччя. Підтримуйте її голову та плечі рукою. Вдарте між лопатками п’ять разів.
2.  Переверніть дитину лицем догори на іншій руці. Огляньте її рот і видаліть пальцем предмет, що спричинює обструкцію. Не проходьте до горла насліпо.
3.  Якщо удари по спині не допомогли, то покладіть два пальці на нижню половину грудини і різко натискайте вгору – вниз п’ять разів з частотою 3 с. Це спричинить штучний кашель. Перевірте рот ще раз.
4.  Якщо дитини не нормалізує дихання, то повторіть кроки 1-3 тричі, негайно викличте швидку.

Допомога дитині

1.  Дитина може самостійно викашляти предмет, що перешкоджає диханню. Заохочуйте її до цього, але не втратьте час. Якщо дитина все ще душиться, нахиліть її до переду й ударте п’ять разів між лопатками.
2.  Огляньте її рот і, притискаючи пальцем язик, видаліть предмет, який побачите.
3.  Якщо удари по спині не допомогли, то різко натискайте вгору-вниз кулаком у нижній частині грудини п’ять разів з частотою що 3 с. Перевірте ротову порожнину.
4.  Якщо це не допоможе, то зробіть натискання на черевну порожнину. Покладіть кулак на її верхню частину нижче ребер, зверху утримуйте його іншою рукою. Різко натисніть п’ять разів. Перевірте ще раз рот.
5.  Якщо такі натискання не допомогли, повторіть кроки 1-4 тричі. У разі неуспіху викликайте швидку допомогу, але продовжуйте цей цикл.

Задуха

Усе, що лежить на обличчі дитини, може блокувати її рот і ніс, заважати диханню.

Що я можу зробити?

1.  Підніміть дитину або заберіть те, чим вкрите її лице.
2.  Перевірте, чи вона притомна і дихає.

Негайно викличте швидку допомогу, якщо дитина:

·  знепритомніє;
·  перестане дихати хоча б кілька секунд;
·  у неї з’являться нові симптоми.

Якщо дитина не дихає,то негайно зробіть штучне дихання і попросіть кого-небудь викликати швидку допомогу.

Якщо ж дихає, але непритомна, то покладіть її у безпечну позицію і викличте швидку допомогу.

Якщо дитина притомна,то заспокойте її і влаштуйте зручно.

Утопення

Немовлята і діти можуть втопитися у дуже мілкій воді. Якщ обличчя дитини зануриться у воду, то її автоматична реакція – глибокий вдих, щоб закричати, а не спокійне виринання з води.

Що я можу зробити?

Перевірте, чи дитина притомна і дихає. Якщо вона кашляє, блює,  давиться чи душиться, то вона все ще дихає. Якщо є підозра поранення шиї чи хребта, то підніміть її дуже обережно, не скручуючи хребта.

Негайно викличте швидку допомогу, якщо дитину врятували від утоплення (навіть якщо вона не знепритомніла).

Якщо дитина притомна, то заспокойте її і влаштуйте зручно. Переконайтесь, що їй тепло.

Якщо дитина дихає, але знепритомніла, то покладіть її у безпечне положення, щоб вода могла витікати з рота і легень; негайно викличте швидку допомогу. Накрийте дитину рушником, пальтом або ковдрою, щоб не змерзла. Перенесіть її якнайшвидше у тепле місце, оскільки вона може небезпечно переохолодитись після короткого перебування у холодній воді.

Якщо дитину винесли з води і вона не дихає,то очистіть її рот від сміття і розпочніть штучне дихання. Негайно викличте швидку допомогу. Продовжуйте робити штучне дихання до приїзду медичної допомоги, доки дитина не почне дихати сама. Якщо вона знову почне дихати, то покладіть її у безпечне положення.

Сторонні тіла в оці

Що робити?

1.  Почекайте кілька хвилин, сльоза може вимити те, що потрапило в око. Спробуйте вмовити дитину не терти його.
2.  Посадіть дитину обличчям до світла. Роз’єднайте повіки. Попросіть її подивитися праворуч, ліворуч, вниз і вгору. Впевніться, що Ви оглянули все око.
3.  Якщо бачите сторонній предмет, то спробуйте вимити його чистою водою: струмінь спрямуйте у внутрішній кут, щоб вода могла промити око або ж вийміть зволоженою ваткою.
4.  Якщо ж око чисте, то попросіть дитину старшого віку покліпати. Це потрібно виконати і дитині молодшого віку, загорнувши її у рушник, щоб не хапала Вас руками. Якщо око залишиться все ще червоним і болючим навіть коли предмет видалено, відвезіть дитину до лікарні.

Сторонній предмет, який не можна видалити: закрийте око стерильною пов’язкою і відвезіть дитину до лікарні.

Сторонні тіла в вусі

У вуха дитини можуть залізти комахи, або вона сама запихає туди маленькі предмети. Не дозволяйте дитині гратися з бісером, кульками, будь-якими дрібними предметами, якщо вона недостатньо доросла, щоб зрозуміти: їх не можна пхати у вухо.

Симптоми
·  Лоскітно у вусі;
·  часткова глухота;
·  дитина тре або смикає вухо.

Що я можу зробити?
1.  Якщо дитина має комаху у вусі, вона буде дуже схвильована. Посадіть її і підтримуйте голову так, щоб уражене вухо було якнайвище. Делікатно наводніть вухо теплуватою водою, щоб комаха виплила. Легко нахиліть глечик, щоб лише кілька крапель попало у вухо. Якщо не можете видалити комаху, то відвезіть дитину у лікарню.
2.  Діти часто впихають різні речі у вуха. Великий предмет може застряти. Це спричинить біль і тимчасову глухоту, може пошкодити барабанну перетинку. Не намагайтесь видалити предмет, якщо Ви його не бачите. Заспокойте дитину і спитайте, що саме вона поклала у вухо. Відвезіть її у лікарню.

Сторонні тіла в носі

Деколи діти запихають маленькі шматочки їжі чи інші предмети, наприклад, намистини, у ніс.

Симптоми
·  Кров’янисті виділення з носа із запахом.

Що я можу зробити?

Допоможіть дитині продути кожну ніздрю, щоб видалити предмет. У разу невдачі не намагайтесь витягнути його самі, а негайно відвезіть дитину в лікарню.

Фото cikavosti.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *