Перші вибори в 3-х ОТГ та додаткові вибори в 2-х ОТГ відбудуться на Черкащині вже за тиждень

Уже наступної неділі, 30 червня, в Черкаській області відбудуться перші вибори голів та депутатів ще в трьох ОТГ: Драбівська селищна ОТГ Драбівського району (Драбівська селищна, Левченківська сільські ради), Баштечківська сільська ОТГ Жашківського району (Баштечківська, Королівська, Нагірнянська, Охматівська сільські ради), Виноградська сільська ОТГ Лисянського району (Виноградська, Вотилівська, Мар’янівська, Ріпківська, Рубаномостівська, Федюківська сільські ради).

Також відбудуться додаткові вибори депутатів (прийняті рішення про приєднання) до Ротмістрівської ОТГ Смілянського району від Ташлицької, Санжариської, Макіївської, Самгородоцької сільських рад та до Паланської ОТГ Уманського району від Юрківської сільської ради. Про це повідомляє Департамент регіонального розвитку ОДА.

11 травня стартував виборчий процес (відповідно до постанов ЦВК від 22.04.2019 № 852, 853), протягом якого організовували заходи на територіальних виборчих комісіях, проводили навчання для членів цих комісій.

Після перших сесій новообрані голови та ради набудуть повноважень.

На прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом Драбівська, Баштечківська, Виноградська ОТГ перейдуть з 1 січня 2020 року. До цього часу новостворені ОТГ реорганізовуватимуть органи місцевого самоврядування, формуватимуть виконкоми, плануватимуть спільний бюджет.

– Успіх «молодої» громади значною мірою залежить від лідерських якостей голови та кадрового потенціалу виконавчого комітету громади, – говорить директор Департаменту Роман Карманнік. – А «трьома китами» спроможності об’єднаної територіальної громади є: кадри, бюджет, інфраструктура. Тому облдержадміністрація, зокрема департаменти регіонального розвитку та фінансів спільно з Черкаською агенцією регіонального розвитку, Черкаським Центром розвитку місцевого самоврядування та Регіональним відділенням Асоціації міст України навчатимуть їх, як на початкових етапах становлення громади спланувати розвиток, як сформувати бюджет, які особливості підготовки розвиткових проектів та інші важливі для ОТГ питання.

Довідково:

У Черкаській області утворено 57 ОТГ, 54 з яких перебувають на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом.

ОТГ охоплено: 320 населених пунктів, 222 міських, селищних та сільських рад (40% від загальної кількості рад). Близько 30% населення (354,281 тис. осіб) та 41,5% площі території області (8 655 кв км).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *