Перший випуск у черкаській медіашколі (ФОТО)

Нещодавно у черкаській медіашколі відбулося грандіозне свято – випускний. Піврічний курс із 24-ох тренінгових занять закінчився надзвичайно швидко, проте, безперечно, був корисним і дієвим. Випускники по кілька разів дякували за таку чудову ідею керівнику проекту Ірині Коваль.

Ірина Коваль — журналіст з 7-річним стажем роботи у друкованих ЗМІ та прес-службах. Організовувала численні тренінги та майстер-класи з журналістської майстерності та вивчала кращі журналістські практики у Польщі, Словаччині, Бельгії та Німеччині. Нині — кореспондент найтиражнішої на Черкащині газети «Нова Доба». Ірина розповіла, що коли навчалася в університеті, то їй не вистачало практики, тож вона організувала її для підлітків у першій Черкаські МЕДІАШКОЛІ.

– Мені завжди хотілося дати можливість майбутнім абітурієнтам ще під час шкільного навчання «скуштувати медійного пирога». Щоб вони ще перед вступом зрозуміли, скільки разів потрібно правити матеріал, щоб з нього вийшла «цукерочка», як інколи складно не лише «розговорити» співрозмовника, а й самому формулювати думки на камеру, як непросто «вихопити» на події дійсно вдалий кадр, а потім ще й дібрати до нього влучну текстівку… Про все це і не тільки ми хотіли розповісти. І нам це вдалося. Ми – це команда «Черкаської МЕДІАШКОЛИ» – професійні журналісти, редактори, фотокореспонденти та оператори.

Окрім журналістської практики, учні мали можливість познайомитися з цікавими гостями, які завжди приносили з собою подарунки. Ірина Гришко, Аліна Кавчук, Євгенія Помагайбо, Олексій Бадер та Світлана Пічугіна ділилися з майбутніми журналістами своїм життєвим досвідом та розігрували призи.

Проте, найпопулярнішими стали заняття з тележурналістики. Євгенія та Юрій Підлісевичі працюють на телеканалі «Україна», а тому змогли сповна задовольнити цікавість майбутніх колег.

А про те, чи корисною була медіашкола для її випускників розповідають вони самі.

Кравченко Каріна:

– В Медіашколі я навчилася працювати в команді, писати і оформлювати статті, брати інтерв’ю, під час псевдовключень – говорити на камеру. Це є неодмінним досвідом для майбутнього, бо моя майбутня професія – журналіст.

blank

Літовка Альона:

– В медіашколі я навчилася не боятися публіки, адже журналіст має бути впевненим перед камерою чи великою кількістю людей. Також я перестала соромитися висловлювати свою думку. Завдяки медіа школі я стала більш комунікабельною, тому з легкістю знайшла тут друзів. Після відвідування медіа школи, я зрозуміла, що потрібно все пробувати і не боятися, що може не вийти. Тому, тепер мій життєвий девіз: «Не спробуєш-не дізнаєшся».

Маргарита Годуліна:

– За час навчання в Медіа школі я познайомилась з багатьма цікавими людьми та навчилась дуже корисним речам. Перерахувати всі набуті навички дуже складно, тому що кожне заняття — це нові знання, які допоможуть в житті та роботі в ЗМІ. Тепер я вмію відрізняти неправдиві новини від правди, придумувати цікаві заголовки і ліди до статей. Розумію як правильно фотографувати, як створюють новини на телебаченні та багато іншого.

blank

Надія Нестеренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *