Перший заступник голови ОДА зустрівся з литовцем-добровольцем в зоні АТО

Допомагати українським бійцям військовий, волонтер з Литви Рамунас Шерпатаускас вважає справою честі, бо ж і нині в його країні пам’ятають колосальну підтримку з боку України в складний для литовського народу 1991 рік, пише Інфоміст.

Пан Рамунас ось вже 4-ий рік поспіль активно допомагає нашим військовим, зокрема тим, котрі потребують реабілітації в результаті бойових дій на Сході України – як медичної, так і психологічної. З півтори сотні військових лише протягом перших років війни, за ініціативи Рамунаса, пройшли реабілітацію у військово-реабілітаційному центрі в місті Друскінінкай. Це і бійці з добровольчих батальйонів “Донбас”, «Азов», «Айдар», і з 92-ї та 93-ї механізованих бригад, батальйонів спецпризначення, Нацгвардії та ін. Потім цю ініціативу підтримало й литовське керівництво.

Нині литовський волонтер-легенда перебуває в Україні, відвідав і Черкащину. Тут, у стінах ОДА, зустрівся з першим заступником очільника області Віталієм Ковалем. Каже: українські бійці стали для нього третьою родиною. Друга в його житті – рідня, зокрема дружина й син, а ось перша – Батьківщина. Усвідомив це ще будучи малим хлопцем, а вже в 17 став добровольцем Збройних Сил Литви, склавши присягу на вірність рідній країні.

– Доля ж України нам зовсім не байдужа і ми підтримуємо вас у цій боротьбі, – сказав Рамунас Шерпатаускас. – Адже, як і ви тепер, ми пройшли  крізь цей жах 1991-го року. І знаємо ціну свободи й незалежності. Кроваві ж події на Майдані в Києві в 2013-14 роках неабияк нагадують нам про ті, що відбувались у Вільнюсі в далеких 90-их поблизу телевізійної вежі, де з’явились танки радянських окупантів. У той час 2 чоти українців під командуванням Євгенія Дикого прибули з вашої столиці й стали на оборону нашого народу. На першій лінії! Більше того, готові були вмирати за нашу країну.

Рамунас Шерпатаускас розповів, що і нині є багато документальних фотофактів, датованих 1991 роком, де поряд з триколорами Литви – й українські прапори, а ще надписи: “Литва тримайся – Україна з тобою”. Так само литовці підтримували українців на Майдані 2014-го, і нині допомагають бійцям на Сході. Натомість Віталій Коваль  щиро подякував литовському волонтеру від імені українців за допомогу, яка є неоціненною.

– Очевидно, після подій на Майдані 2004-го року, українці таки не усвідомили, наскільки дорогоцінною є свобода й незалежність. Нині ж наш народ їх відвойовує ціною життя. І все ж ці події змінили нашу націю. Ми стали сильнішими. Так само неабиякого масштабу набув волонтерський рух, міццю якого ми здивували весь світ. Нині ж мусимо цінувати те, що, доки працюємо в тилу, хлопці на передовій, мерзнучи в окопах, боронять наш спокій, майбутнє наших дітей. І лише так зможемо побудувати не просто “тимчасовий народ”, а націю, котра поєднана історичними, духовними, культурними цінностями. Наша країна завжди була на зламі двох світів, тож і стала свого часу ласим куснем для ворогів. Тому й боролись за неї сотні років. А сьогодні важливо не повторити помилок минулого і не втратити державу.

Наостанок Віталій Володимирович вручив Рамунасу Шерпатаускасу почесну відзнаку “Холодний Яр” та передав вітання й подяку керівництву Литовської Республіки за постійну політичну, фінансову, військово-технічну, моральну підтримку. Між тим, спільно з черкаськими бійцями пан Рамунас відвідав визначні куточки Черкащини, зокрема й славнозвісні місця Холодного Яру на Чигиринщині.

Фото Інфоміст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *