Початок серпня буде спекотним

За прогнозом, 2 та 3 серпня погоду Черкащини формуватимуть малорухомі проте активні атмосферні фронти, які зумовлять грозові дощі, в окремих районах можливе шквалисте посилення вітру та град.

Про це пише “Про Все”.

Із північними вітрами у наш регіон завітає чергова хвиля прохолоди, тому температурний фон дещо знизиться. Завдяки сонячній енергії у другій половині тижня знову очікується спека.

Про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

За попередніми розрахунками, у цілому серпень очікується теплішим звичайного та з опадами в межах кліматичної норми. Середньомісячна температура +21º (при нормі +19º), кількість опадів 55 мм (при нормі 53 мм).

Віталій Постригань підкреслив, що погодні умови перших 20 днів місяця будуть сприяти зростанню показника пожежної небезпеки та створюватимуть умови для накопичення шкідливих домішок в атмосферному повітрі. При цьому поглибиться та пошириться ґрунтова засуха під пізніми культурами, яка утримується в на більшій території області із середини липня. Це, як і в попередньому році, зумовить зниження врожайності пізніх, технічних с/г культур і ускладнить підготовку площ та сівбу озимого ріпаку.

Утім, як відомо, серпень останній літній місяць, у якому із другої половини тепло починає спадати. Зазвичай у першій половині серпня літо спекотне, а в другій – близьке до передосіння, коли погода вже нестійка, але в цілому ще досить тепло. Погоду місяця формують переважно західні антициклони, які зумовлюють тиху, суху і сонячну погоду, але іноді, атмосферні фронти циклонів можуть зумовити небезпечні явища: сильні дощі, грози, град та шквали.

Фото vk.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *