Погляд у майбутнє: якою бачать черкасці владу у 2029 році?

Вже кілька місяців у Черкасах тривають  секторальні стратегічні сесії. На кожній з них вивчаються інтереси представників найрізноманітніших сфер, які мають визначальне значення для життєдіяльності міста. Це і освіта,  і медицина,  і економіка,  і екологічний напрямок, безпека, ЖКГ тощо.  Думки, ідеї, пропозиції, рекомендації, озвучені учасниками обговорення, складуть кістяк проекту Стратегії розвитку Черкас. Засідання 10-ої секторальної стратсесії присвятили взаємодії влади і громадськості. Які ж основні принципи, на думку черкасців, мають лежати в її основі? Про це піде мова далі.

Влада – це…

Напрацювання трьох робочих груп, які міркували над питанням «Якою має бути черкаська влада у 2029-ому році?», аудиторії презентувала директор департаменту економіки та розвитку ЧМР Ірина Удод. Головний меседж, за її словами,  – влада, перш, ніж приймати рішення, має обговорювати їх з громадськістю. Більше того – обговорювати і на етапі прийняття,  і під час їх виконання.

В числі пріоритетів роботи владців станом на 2029-ий рік учасники робочих груп бачать відкритість. Відкритість влади, відкритість рішень, управлінських процесів. Це те, чого нині бракує громаді Черкас у стосунках з керівним апаратом, – говорили люди.

  • Владці повинні звітувати про зроблене. Їхня робота має бути прозорою: інформацію про те, хто чим займається, які послуги надають, що виконано, повинна бути у відкритому доступі. І, звісно, громада хоче, аби її інтереси переважали над партійними, – розповіла Ірина Удод.

Крім того говорили про реальну відповідальність владців в рамках діючого законодавства за свої дії, вчинки та рішення. Про необхідність використання сучасних технологій для налагодження комунікації, як то: публічні консультації, електронне голосування, електронні петиції. Дещо уже практикується у Черкасах, зазначали учасники сесії, але є необхідність в налагодженні більш дієвого механізму їх застосування.

Крім того вже давно назріла потреба у:

  • ефективній роботі електронних сервісів. Йдеться про отримання послуг, не виходячи з дому;
  • запровадженні електронного муніципального сервісу для поліпшення комунікації в середині владних структур на всіх рівнях;
  • у міському порталі, де систематизовано інформацію. При чому вона постійно оновлюється, а відтак відповідає запитам громади.

Громадський бюджет учасники 10-ої секторальної стратегічної сесії назвали стратегічно важливим для жителів Черкас. Втім хотіли б унеможливити участь у конкурсі проектів комунальних закладів, аби підвищити шанси на перемогу інших ідей.  До речі, однією із пропозицій стало збільшити розмір фінансування громадського бюджету до 40%.  Тоді  сам бюджет буде на 40% залежати від думки містян.

Влада-2029 мислить стратегічно, працює згідно зі Стратегією розвитку міста. Співфінансує корисні для громадян проекти, підтримує цікаві стартапи. Інклюзивний підхід у прийнятті рішень  стає звичним явищем. Відтак місто забезпечує права людини на практиці, а не на папері, – роз’яснила результат обговорення  робочих груп  директор департаменту економіки.

blank

Громадяни Черкас – це …

Громадяни не стільки споживачі, скільки активні учасники важливих процесів у місті. Такий висновок можна зробити за результатами аналізу візії «Якими будуть громадяни у 2029-ому році?».

  • Для ефективної взаємодії владних структур із громадськістю самі містяни займають активну позицію. Вони знають свої права і обов’язки. Вони беруть участь в обговореннях, проектах, тренінгах, при чому не на споживацькому рівні, а на партнерських умовах. Загалом залученість громади у житті міста має становити 70%. Тоді усі інструменти для налагодження комунікації між владою і громадою спрацюють, – розповіла член страткомітету Леся Фанцета.

Під час обговорення на  сесії лунали пропозиції створювати Центри для саморозвитку та самореалізації людей. Організовувати громадський простір якщо не в кожному будинку, то хоча б у кожному кварталі. І зрештою виховувати активну, ініціативну особистість  змалечку. Формувати відчуття приналежності до великого колективу, що проживає у Черкасах. Звідси  –   відповідне ставлення до людей, міського майна.

blank

А дизайнер, підприємець і член страткомітету Сергій Саричев вніс пропозицію зробити обов’язковою умовою участь у волонтерських проектах:

  • Кожен громадянин має від 3-ох до 6-ти місяців безкоштовно доглядати за людьми чи тваринами, або брати участь у якихось заходах як волонтер. І таким чином довести свою корисність громаді. Бути волонтером має стати модним. Інакше розуміння того, що у владу йдуть, аби мати можливість служити людям, а не заробляти на життя,  прийде не скоро.

Модератор секторальних стратегічних сесій у Черкасах, представниця ВГО «Інститут «Республіка» Олександра Скиба повідомила, що проект Стратегії розвитку міста буде презентований до кінця грудня. Втім діалог триватиме і після нового року. Аби змоделювати, як на практиці діятиме така Стратегія, є спеціальні імітаційно-моделюючі ігри та інші вправи. Тож, далі буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *