Показник звітності черкаських депутатів становить майже 40%

Протягом трьох місяців 2018 року представники ВГО «Інститут Республіка» проводили моніторинг звітів депутатів місцевих рад у 30 населених пунктах України. Не оминули увагою і місто Черкаси.

Черкаська міська рада складається з 42 депутатів (станом на грудень 2017 року – 41).

Відповідно до звіту представників ВГО «Інститут Республіка», аналізували звіти 41 депутата Черкаської міської ради (склад ради станом на грудень 2017 року).

Отже, станом на грудень 2017 року з 41 депутата Черкаської міської ради 31 був представником фракцій різних політичних сил, 10 – позафракційні. Розподіл за фракціями наступний: «Партії вільних демократів» – 7 депутатів, ВО «Батьківщина» – 5, «БПП-Солідарність» – 6, ВО «Черкащани» – 5, ВО «Свобода» – 5, Радикальна партія Олега Ляшка – 3.

Протягом 2017 року частина депутатів стали позафракційнми, або ж внаслідок виходу із фракції (Р.Лола, О.Шевченко, О.Дишлюк, А.Акопян, Р.Зоря, С.Очеретній), або ж через її саморозпуск (М.Фомич)

Також станом на грудень 2017 року у складі Черкаської міської ради були такі депутатські групи: «За підтримку команди майстрів і футбольного клубу «Черкаський Дніпро» – 18 депутатів; «Громадянська позиція» – 3 депутати; «БПП-Солідарність» – 7 депутатів, «Незалежні» – 3 депутати.

Що стосується персональних звітів депутатів, то відповідно до статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 р. депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на  рік,  зобов’язаний  звітувати  про свою роботу перед виборцями.

Згідно п.6 ст. 6 розділу 3 Регламенту Черкаської міської ради 8 скликання, депутат періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями. Проведення звітів депутатів здійснюється не пізніше квітня місяця наступного за звітним роком. Депутат зобов’язаний подати завчасно письмовий звіт для його розміщення на офіційному сайті Черкаської міської ради, а також провести звітну зустріч із виборцями в строки вказані вище.

Водночас відповідно до п. 2 ст. 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 р. звіт депутата місцевої ради повинен містити відомості  про його  діяльність  у раді та в її органах,  до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

Щодо звітування депутатами Черкаської міської ради перед виборцями за 2017 рік, на сайті міської ради оприлюднено лише 15 таких депутатських звітів, тобто 37% її складу.

Координатори ВГО «Інститут Республіка» в Черкасах проаналізували оприлюднені звіти і ось, що з’ясували.

Переважна більшість звітів депутатів не містить інформації про:

– участь депутата у роботі сесій міської ради;

– подані ними та прийняті проекти рішень міської ради, їх назв;

– перебування у складі та участь у роботі постійної комісії;

– проведення зустрічей з мешканцями округу;

– кількість прийнятих громадян під час особистих прийомів, отриманих звернень, скарг, інформацію – про їх вирішення (особисто або через направлення відповідних звернень).

Водночас всі оприлюднені звіти депутатів Черкаської міської ради містять інформацію про роботу на окрузі. В основному акцентують увагу на вирішення таких питань, як ремонт доріг та тротуарів (капітальний, поточний), житлових багатоквартирних будинків, дитячих садочків та шкіл, ремонт та встановлення зовнішнього освітлення, зупинок громадського транспорту, облаштування «євродворів» тощо.

Вцілому, аналізуючи діяльність депутатів Черкаської міської ради, можна зробити констатувати, що депутати ЧМР активно відвідують сесії.

Менше 1/4 сесій протягом року пропустили  76%  або 31 депутат (О.Згіблов, М.Шадловський, В.Гриценко, Т.Коломієць, О.Радуцький, М.Мирза, І.Кіта, К.Чернецький, О.Савенко, В.Бурячинський, Р.Діскант, Ю.Тренкін, О.Мельник, В.Міняйло, Р.Лола, А.Куча, І.Косенко, Я.Нищик, П.Карась, І.Сухарьков, І.Кривошеєв, Г.Кузьменко, О.Шевченко, Р.Зоря, А.Акопян, С.Очеретній, С.Лукирич, В.Косяк, А.Ведула, М.Шило).

Проте, серед депутаського корупусу є й такі, що були відсутні на 20-35%  сесій Черкаської міської ради (Т.Чорнобіль, А.Цегвінцева, І.Михайлюк, М.Скорик, Р.Шевченко, О.Романов, О.Дишлюк, М.Фомич, С.Тищенко).

Найбільше сесій Черкаської міської ради пропустив депутат Р.Петрик -46%.

Активно працюють черкаські обранці у постійних комісіях – 25 депутатів  з 41 (61%) взяли участь у ¾ і більше засідань відповідних комісій. Водночас три депутати пропустили понад 75% засідань комісій, до яких вони входять (В.Бурячинський, Р.Петрик, С.Тищенко).

Варто зазначити, що на сайті Черкаської міської ради опубліковано звіти 2 фракцій – ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина». Проте, зважаючи на норми законодавства та регламенту ЧМР ці звіти не можуть вважатися персональним звітом депутата.

Також у соціальній мережі Facebook окремі депутати під хештегом #депутатитежзвітують робили пости з фотографіями, де вони зустрічаються з мешканцями округу і звітують про роботу. Проте, відповідно до чинного законодавства, пост у соціальній мережі не є належним чином опублікованим звітом місцевого депутата.

Такою є картина роботи та звітування депутатського корпусу Черкаської міської ради. Стосовно присутності під час сесій та участі у роботі постійних комісій, варто наголосити на активності черкаських обранців. Щодо звітності, то показник на рівні 37% не є найгіршим, проте і до найкращого далеко. Саме тому представники ВГО «Інститут Республіка» закликають депутатів місцевих рад вчасно та якісно інформувати виборців про свою роботу, оскільки це сприятиме прозорості діяльності та формування довіри громадян до представників місцевого самоврядування.

Фото ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *