Польський досвід: у Черкасах навчали основам розвитку кластерів, smart-спеціалізації та регіональних інноваційних систем

Упродовж двох діб у Черкасах проходив семінар на тему «Розвиток кластерів у Польщі. Регіональні Інноваційні Системи. Заходи для розвитку smart-спеціалізації в Мазовії». Навчання провели для 20 представників із кількох областей України, інформують в Департаменті регіонального розвитку ОДА.

Захід організувала Польська Агенція з Розвитку Підприємництва (ПАРП) в межах проекту «Підвищення конкурентоспроможності українських регіонів та розвитку польсько-українського економічного співробітництва», що реалізується Міністерством Інвестицій і Розвитку Республіки Польща.
_DSC0343
_DSC0345Отож, у перший день експерти Петро Крийом, представник Департаменту аналізу і стратегій, ПАРП, та Олександра Перепелиця, представниця Департаменту підтримки підприємництва, ПАРП, детально розповіли про поняття кластерів, проаналізували стан кластерів у Польщі, повідомили про стандарт управління кластерами та реалізації кластерної політики в Польщі у 2012-2019 рр. Під час навчання розглянули міжнародний проект «ClusterFY», говорили про вибір Ключових національних кластерів, підтримку кластерів у межах програм ЄС (Horyzont 2020, COSME) та ін. Йшлося, зокрема, і про слабкі та сильні сторони створення кластерів.

_DSC0348_DSC0369Наступного дня ще двоє експертів, а це директор Департаменту регіонального розвитку та європейських фондів, Адміністрація Мазовецького воєводства Марчін Вайда та заступник директора Департаменту регіонального розвитку та європейських фондів Олександра Швед, присвятили питанням розвитку smart-спеціалізації в Мазовії та регіональних інноваційних систем. Вони щиро ділилися досвідом з упровадження smart-спеціалізації в їхньому регіоні, розповідали про переваги цієї системи та про можливі ризики її втілення. Польські експерти також наголосили, що не можна повністю покладатися на статистику при впровадженні smart-спеціалізації. Адже те, що добре працює в одному регіоні, не зможе повністю задовольнити потреби іншого.

_DSC0367_DSC0373По завершенню семінару-навчання, фахівці наголосили на бажанні співпрацювати з Україною в цих напрямах та готовності надавати підтримку й реалізувати спільні проекти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *