Понад 70 тонн рослиноїдних риб запустили в Дніпро на Черкащині у 2017 році

Понад 74 тонни двохрічок рослиноїдних риб минуло річ запустили в Дніпро на Черкащині. Їх придбали коштом обласного бюджету у межах Програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014 – 2020 роки. На цьому у ході понеділкової координаційної наради в ОДА наголосив начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Колодка, повідомляє Черкаська ОДА.

На зарибнення Дніпра минулого року спрямували 2 млн грн. Їх використали за призначенням з дотриманням процедури закупівель товарів та послуг відповідно до чинного законодавства.

Долучаються до зарибнення Дніпра й підприємства, що здійснюють зворотний скид води у Кременчуцьке водосховище. Так, їхнім коштом було вселено 5 тонн зарибку на 250 тис. грн, а за кошти користувачів – 9,2 тонни зарибку на понад 381 тис. грн.

– Із загальної кількості в водосховище вселено 12,3 тонни коропа, 0,15 тонн білого амура та 83,2 тонни товстолоба, – зауважив Ігор Колодка. – На звернення ОДА, аналогічні з обласною програми із зарибнення розроблені в Канівському, Золотоніському, Чигиринському  та Чорнобаївському районах. Однак кошти в районних бюджетах на проведення заходів поки що не виділялися.

Посадовець додав, що щорічний вилов риби у внутрішніх водоймах області складає від 7,5 до 9 тисяч тонн. Потреба ж жителів області для забезпечення мінімальних норм споживання риби та рибних продуктів складає 15,2 тисячі тонн у рік. Це свідчить про дефіцит риби та рибних продуктів власного виробництва у 7,7 – 8 тисяч тонн. Головною причиною його виникнення є низька продуктивність з одного гектара водного дзеркала.

Фото ЯкПросто

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *