Порада дня

Американський позитивний психолог Шон Ачор точно знає, що людині потрібно для щастя. Шон – не звичайний психолог, він – один із творців знаменитого курсу щастя в Гарвардському університеті, автор книжки “Переваги щастя”, пише  сайт tochka.net.

Прислухайся до порад досвідченого психолога й абсолютно щасливої людини, зміни своє життя і стань щасливою.

6 змін, які зроблять тебе щасливою

1. Знайди смисл навіть у рутині

За словами Шона Ачора, люди звикли думати, що робота – це щось протилежне щастю. Це треба змінити, вважає Ачор. Ті, кому вдається сприймати роботу не як рутину, а як кар’єру та покликання, значно частіше почуваються щасливими. Так, серед них трудоголіків більше, вони витрачають більше сил і часу на роботу, досягають великих успіхів.

Психолог Ачор пропонує одного прекрасного дня почати сприймати рутинні обов’язки, як дії, корисні для основної роботи.

2. Забувай погане, шукай хороше

Психологи відкрили “ефект тетріса”, коли вивчали психологію людей, які втрачають голову від цієї гри. “Ефект тетрісу” – це коли гравці бачать фігури з гри, навіть не граючи. Сьогодні цей термін застосовують до ситуації, коли робота повністю заполоняє думки людини.

І саме в цьому проблема, вважає Ачор. Більшість на роботі займається тим, що шукає проблеми, тому згодом вони починають шукати помилки в усьому. І погане заповнює їхнє життя. Ачор пропонує стати більш щасливими, використовуючи “ефект тетрісу”. Привчи себе щодня записувати або нагадувати собі, що хорошого відбулося. Невдовзі це стане хорошою звичкою, і ти навчишся бачити позитивні сторони життя.

3. Винось із помилок користь

Порада проста: не зациклюйся на невдачах і помилках, бо це викликає стрес. Краще перестань звинувачувати себе та винеси користь із помилок. Обміркуй свої дії, зрозумій причини невдач і винось користь. Грубо кажучи, змирися, що помилки бувають, просто треба навчитися контролювати свої емоції у зв’язку з ними.

4. Окресли маленькі цілі на шляху до великої

Окреслюй собі здійсненні цілі, не завищуй планку. На шляху до великої глобальної мети став маленькі та легкодосяжні. Хочеш досягти більшого на роботі – проаналізуй і з’ясуй, що робилося не так. І просто виправ помилки. Розуміння того, що ти повинна змінити, дасть відчуття щастя, адже ніщо так не радує, як визначеність.

5. Виробляй хороші звички

“Правило 20 секунд” – це найулюбленіше правило психологів. Про це говорить і Ачор. Хочеш стати щасливішим – стань кращим. Не подобається фігура – займися спортом, не подобається кар’єра – працюй краще. А щоб цього було простіше досягти, роби хороші звички на 20 секунд доступнішими.

Наприклад, хочеш схуднути – поклади корисну їжу ближче, а шкідливу – якнайдалі. Хочеш займатися спортом – знайди тренажерний зал поблизу офісу. І роби заплановану справу щодня, щоб вона стала справжньою звичкою.

6. Не відмовляйся від підтримки близьких

На думку Ачора, для щастя людям бракує елементарного людського тепла. Подумай сама, от ти зайнята на роботі, в тебе роботи море, і на близьких взагалі часу не вистачає. Як результат: утома на роботі плюс емоційний голод дають стрес і нервове напруження. Про щастя навіть говорити не доводиться. У цьому найголовніша наша помилка.

Почни цінувати свою команду на роботі та близьких удома. Налагодь хороші стосунки з колегами, усміхайся, вітайся з ними, спілкуйся під час перерв, визнай достоїнства кожного та цінуй внесок у спільну справу.

Коли на роботі особливий завал, постарайся більше часу приділити емоційному спілкуванню з сім’єю та друзями. Саме тому, що люди роблять навпаки, приділяють родині і навколишнім менше часу, вони почуваються нещасними. Просто виправ цю ситуацію та стань щасливою!

Фото  Shutterstock

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *