Порада дня

Як мамі навчитися відпочивати і висипатися

1. Спить дитина – спить мама. Головне правило для гарного відпочинку молодої мами. Мама повинна лягати спати або полежати в ті моменти, коли заснула дитина. При цьому вкрай не рекомендується сидіти зі смартфоном або планшетом, ну і тим більше не варто виконувати домашні справи. Набагато правильніше вибудувати графік так, щоб робити їх в той час, коли малюк не спить.

2. Спільний сон – іноді корисний. Класти дитину спати біля себе іноді корисно і необхідно. Так мамі не доведеться вставати до малюка, щоб погодувати. Це дозволить більш повноцінно поспати вночі і відчувати себе вранці більш бадьоро.

3. Час сну. Мамі, після того, як вона ввечері поклала дитину спати, не варто дуже багато часу приділяти домашнім справам і, особливо, затягувати їх після опівночі. Для якісного відпочинку бажано лягати спати не пізніше 22-23 години.

4. Планування. Щоб у мами був час для відпочинку, його необхідно обов’язково запланувати, і не замінювати графік ні в якому разі іншими терміновими справами. Мама теж має відпочивати, щоб мати можливість повноцінно піклуватися про сім’ю, бути активною і щасливою, а не змученою і втомленою.

5. Помічники. Розподіляйте між домочадцями домашні обов’язки. Мама не зобов’язана тягнути на собі абсолютно всі справи. Не соромтеся запрошувати домробітницю, кухаря або няню. Нічого не трапиться, якщо раз чи два рази в тиждень до вас прийде жінка і допоможе з побутовими питаннями, поки ви приділите увагу і час собі і дитині.

6. Щоденні ритуали. Щоб нічний сон був комфортним, провітрюйте спальню не менше 15 хвилин перед сном. Бажано влаштовувати наскрізне провітрювання. Також вечеряйте не пізніше ніж за 3 години до сну. Вранці дуже важливо приділити 5-10 хвилин собі: прийняти душ, зачесатися, зробити зарядку і випити склянку води. При розумному підході, правильному плануванні – ви зможете повноцінно відпочити і приділити час собі, і, що дуже важливо, добре висипатися.

Текст 4mama.com.ua, фото pustunchik.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *