Поради від сім’ї, яка народжувала дитину без хабарів

На сайті “Ні хабарництву” з’явилася цікава публікація від вагітної сім’ї про те, як уберегтися від вимушених хабарів у лікарні під час пологів. Сергій та Олена Гули розповіли, як вони зуміли це зробити.

Знаю, що багато читачів, можливо, виступлять з осудом цієї статті, думаючи, що автор поступив нерозумно, оскільки піддав під серйозну загрозу життя і здоров’я своєї дружини та дитини. Адже, налаштовуючи проти себе медичний персонал пологового будинку, ви, очевидно, скоріш за все, отримаєте зневажливе та непрофесійне, а інколи шкідливе відношення з боку лікарів.

Чи думали ми про це, вирішуючи народжувати нашу дитину без хабарів? Звичайно, що так! Ми з дружиною радилися ще за довго до пологів як і де нам народжувати. І ми зійшлися на думці – що будемо народжувати чесно, не підкормлюючи медичні корупційні схеми, про що напишу нижче. І це, напевно, перша наша порада для всіх, хто хоче народжувати без хабарів – майте чітку згоду як чоловіка, так і дружини про відповідний спосіб народження вашого немовляти.

Отже, коли ми погодилися народжувати без того, щоб роздавати ліворуч та праворуч хабарі лікарям, ми почали складати план, як це необхідно зробити без шкоди для матері та дитини.

Найперше, що ми зробили, це вивчили головні нормативно правові акти, які регламентують процес пологів. Їх не так небагато і серед них можна виділити два основних: Наказ Міністерства охорони здоров’я № 620 та Наказ №624 цього ж відомства. Особливо варто звернути увагу наПринцип нормальних «природніх» пологів, які закріплені в 620 Наказі. Звідси випливає наша наступна порада – вивчайте законодавчі акти в цій сфері, вони нескладні для розуміння! Знання своїх прав – дає змогу вам захиститися в потрібний час!

З цих наказів, а також із профільного закону «Про основи охорони здоров’я» хотів би виділити основні права породіль:

Народження немовляти у будь-якому пологовому будинку країни, за вибором батьків.

Можливість відмовитися від сплати благодійних внесків при відсутності коштів чи бажання.

Гарантування партнерських пологів.

Гарантування приватності пологів, не допускаючи сторонніх осіб в пологову палату.

Не використання в процесі пологів ніяких прискорювачів, повільнювачів і стимуляторів.

Не проведення епізіотомію або перінеотомію без гострої на те потреби.

В жодному разі не накладати щипців на голівку дитини під час процесу пологів.

Не натискати на матку та не видавлювати  дитину під час пологів.

Дочекатися природного виходу плаценти (без застосування окситоцину, витягування за пуповину).

Після народження дитини відразу покласти її на живіт матері.

Допомогти прикласти дитину до грудей після появи смоктального рефлексу.

Не проводити жодних щеплень, взяття крові та ін. біоматеріалів для аналізів та будь-яких медикаментозних втручань дитині без моєї згоди або згоди Довіреної особи.

Проводити огляд, аналізи і процедури з дитиною ТІЛЬКИ в присутності матері, батька або присутності Довіреної особи

Не розлучати дитину з матір’ю, якщо на те немає життєво важливих показань.

У разі крайньої необхідності застосування медичних процедур та ін’єкцій препаратів породіллі або її дитині, повідомляти матір, батька або Довірену особу про: назву препарату (процедури); показання до застосування та протипоказання; побічні дії та отримати згоду на проведення процедури від породіллі чи довіреної особи.

 

Після ознайомлення з цими правами ми прекрасно розуміли, що, як правило, пишуть про права дуже красиво, а от щодо їх гарантування – виникає серйозна проблема.

Тому, наступним нашим кроком було написання заяв на ім’я головного лікаря та подачу їх в пологовий будинок.

blank\

blank

blank

Їх можна скачати на цьому ресурсі у форматі word  та вільно користуватися.

Коли ми занесли заяви до приймальні головного лікаря – здивування секретарки не було меж, вона аж бідна підскочила… І найперше, що сказала, що не буде їх реєструвати. На таку реакцію я був готовий. Звідси випливає наступна порада по народженню без хабарів: підготуйте себе ментально та психологічно до несприйняття та ворожої поведінки, щоб ввічливо та спокійно відповідати лікарям, що ви не маєте нічого проти них самих, а маєте власну чесну позицію по народженні вашої дитини…

Я дав зрозуміти секретарці, що це її обов’язок реєстрації вхідної документації і вона не вирішує, які документи реєструвати, а які ні і якщо вона не хоче отримати скаргу на власну бездіяльність – вона таки змушена зареєструвати наші заяви, що вона і зробила.

На наше здивування, ми дуже швидко отримали відповідь від головного лікаря, яка нам потім дуже допомогла, оскільки при спілкуванні з завідуючим відділенням та черговим лікарем, ми посилалися на цей лист, і лікарі були зобов’язані виконувати наші законні вимоги. З цього є наступна рекомендація: постарайтесь отримати офіційний лист чи документ щодо дотримання ваших прав від безпосереднього керівника медичного закладу – про ти нього лікарі не підуть!

blank

Вже ближче до пологів, а я хочу сказати, що ми весь 9-ти місячний процес пройшли без того, щоб давати комусь хабарі за ті чи інші медичні послуги, ми отримали «стандартний» список, що ми повинні з собою принести на пологи.

blank

Особливо нас потішили металеві йоршики та лампочки. Звичайно, що жодних медикаментів ми не приносили на пологи. Чому не приносили? Запитаєте ви! Як правило, все необхідне для пологів у пологових будинках завжди є! Це невеликий перелік медикаментів і вони недорогі (зараз іде мова про звичайні, без ускладнень пологи). Більше того, я лікарям дуже ствердно сказав, що нехай нададуть мені офіційний лист від медустанови, де буде зазначено, яких медикаментів у них немає, тоді я зобов’язуюсь їх купити за власний кошт. Звичайно, нам такого документу ніхто не дав.

Просто в лікарнях та пологових будинках існує поширена практика, коли з кожної породіллі вимагається великий пакет медикаменів і цей же пакет одразу зноситься на перший поверх в аптеку, де за нього отримують готівку.

Або ще одна схема, яка дуже часто застосовується. Як правило, лікарі-гінекологи відправляють вагітних мамочок робити різноманітні платні аналізи. І чітко вказують куди їм йти. Нам вказали на «Сінево». Ми, звичайно, успішно ігнорували такі поради або писали відмови, знаючи, що це просто заробіток грошей Сінево та конкретного лікаря, який отримаю за конкретного пацієнта від 10%.

Звідки ми знали, які потрібно робити аналізи, а від яких можна відмовитися? Ми багато читали та консультувалися. Ми розуміли, що це наша дитина, а тому дуже відповідально до всього ставилися. Уявіть собі, що є навіть ряд аналізів, які можуть зашкодити породіллі і не є суттєвими. Наприклад, аналіз щодо визначення наявності цукрового діабету. Якщо у вас його ніколи не було, очевидно, що і під час вагітності він ніяк не міг з’явитися. Але лікарі посилають мамочок робити ці непотрібні аналізи в Сінево, сплачуючи немалі кошти за це і вони отримують таку дозу жахливої рідини, яка однозначно б’є по ниркам та їхньому здоров’ю.

З цього маємо ще одну пораду: дорогі батьки, на сьогодні інформації про вагітність та пологи дуже багато і вона доступна. Не потрібно одразу вірити лікарям, які часто лякають, а варто перевірити інформацію в інших фахівців та пошукати інформацію на доступних ресурсах. І коли, дійсно, підтвердиться, що платний аналіз (при умові, якщо його не роблять в іншій державній поліклініці, лікарні) важливий – тоді його потрібно робити.

Звичайно, при такій нашій позиції, про нас знав весь медичний персонал нашого пологового будинку. Чи бажали нам лікарі нашкодити – звичайно, що ні. Вони чітко розуміли, що з такою позицією люди будуть захищати себе, притягуючи винних до відповідальності. Тому в день пологів ми були забезпечені всіма необхідними медикаментами і народження нашої дитинки пройшло без особливих ускладнень. Хоча, спочатку, черговий лікар відмовився пустити мене, батька на партнерські пологи, апелюючи до інфекції, яка була достатньо поширеною в кінці січня 2016 року. Я дав йому зрозуміти, що його дії є незаконними і що в жодному із документів не передбачено відміни партнерських пологів. І ще – нам тоді дуже допоміг лист від головного лікаря, який ми отримали за результатами нашого звернення. Це ще одна наша порада – народжуйте в партнерстві разом із своїм чоловіком, він зможе допомогти у разі різноманітних незаконних дій. І жоден лікар немає права заборонити партнерські пологи – це право, яке закріплено на законодавчому рівні.

І на завершення ще одна порада – друзі, вибирайте пологовий будинок там, де є сімейні палати. На жаль, в нашому пологовому будинку таких палат не було, що було величезним мінусом для нас. Особливо для мене, як для батька, оскільки я не зміг перші дні постійно бути з дружиною та нашим немовлятком…

Ми розуміємо, що народжувати без хабарів непросто, але точно можливо! Чому ми це робили? А хто як не ми повинні змінювати нашу країну? І ми непросто це робили бездумно і на «авось» – ні, ми довго готувалися і вживали необхідні дії. Ми хочемо, щоб наша дитина жила в нові, кращій, безхабарні Україні. І не хтось інший це зробить для нас – а ми повинні це робити власноручно. Врешті-решть, саме ми своїми діями визначаємо в якій країні будемо жити ми та наші діти!

blank

Фото з сайту nihabarnyctvu.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *