Працівники “Черкасиоболенерго” розчистять понад 5 тисяч метрів лісу

Понад 5 тисяч кілометрів території лісу вздовж ліній електропередач мають розчистити працівники ПАТ «Черкасиобленерго» протягом року. Голова Правління особисто контролює проведення робіт з розчистки повітряних ліній електропередач. Він перевірив проведення робіт, забезпеченість робітників належним спецодягом, засобами захисту та необхідними матеріалами, інформує «Нова Доба».

Роботи розпочалися з початку квітня. На сьогоднішній день вже зроблено досить багато. За словами фахівців, такі роботи мають на меті убезпечити область і Черкаси від аварій, зокрема такої, яка трапилася взимку, коли намерзлий сніг зламав дерева, а ті, падаючи, пообривали лінії електропередач. Саме з цієї причини насосні станції «Черкасиводоканалу» залишилися без живлення, а жителі міста – без води. Тож, роботи розпочали саме з тієї ділянки електромереж, яка найбільше постраждала минулої зими.

– Роботи проводяться по вирізці дерев із охоронної зони ліній електропередач «Поляна-Сокирно1» і «Поляна-Сокирно2», яка електрозабезпечує основного споживача «Черкасиводоканал». Для того, щоб не допустити такої ситуації, яка була у січні цього року, коли через падіння дерев на лінії електропередач була припинена подача води в Черкаси, – розповідає технічний директор ПАТ «Черкасиобленерго» Володимир Заврін. – Нині всі сили, які є в «Черкасиобленерго», направлені на те, щоб забезпечити надійне і безперебійне електрозабезпечення цього об’єкта. По всій області виконуються роботи, і планується до зими 2018 року розчистити 5 тис кілометрів ліній електропередач різного класу напруги від 0,4 кВт до 150 кВт.

Як повідомили фахівці, роботи виконують із дозволу лісових господарств, але переважно власними силами, оскільки лише енергетики точно знають, як зрізати дерева так, щоб не пошкодити високовольтні лінії, коло яких вони ростуть.

– Об’єм робіт дуже великий, але направлені всі вільні штатні одиниці, які мають право виконувати ці роботи. Задіяні 3 дільниці із 5 служби високовольтних ліній. В кожній дільниці від 4 до 5 осіб, – розповідає заступник директора технічного з високовольтних мереж В’ячеслав Гайко. – Було прийнято рішення розчистити трасу на висоту дерева, що падає, в межах охоронних повітряних ліній, які живлять підстанцію 110 кіловольт Сокирно, яка живить водозабір Черкас. Є сприяння лісових господарств по видачі лісорубних квитків, є погодження лісників у плані виконання цих робіт.

Фото Уніан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *