Правила, які не виконуються або чому в Черкасах трапляються ДТП

Із малечку дітям пояснюють, що є правила, які потрібно виконувати. Проте, чомусь самі ж дорослі лише «навчають», зухвало нехтуючи всіма правилами та законами, хай навіть і незначними.

Із пoчатку літніх канікул у ДТП на черкаських дорогах потрапило 14 школярів.

Одна дитина загинула, 13 – отримали травми того чи іншого ступеня тяжкості. Такими є підсумки червня на дорогах Черкащини, повідомляє прес-служба ГУ НП у Черкаській області. Хтось скаже, що це необережність водіїв, хтось звинуватить малолітніх «розбишак», а комусь знову випаде нагода пожалітися на якість доріг. Проте, так чи інакше все це – результат того, як виховується сучасна молодь, майбутнє нашого міста та країни.

Усього за цей період сталося 11 автопригод за участю школярів, дві з них – із вини підлітків. Аварії найчастіше трапляються через те, що діти переходять дорогу в непризначеному для цього місці. Однак немало випадків ДТП стаються й з вини дорослих, які перебуваючи за кермом транспортного засобу, порушують ПДР. Поліцейські закликають батьків ознайомлювати дітей із правилами дорожнього руху, зокрема для пішоходів та велосипедистів.
Своїми думками з приводу сумної статистики ДТП за участі школярів діляться черкащани, даючи прості, але цінні поради.

дунаєвськийВасиль Дунаєвський, студент ЧНУ ім. Б.Хмельницького:
– Часто причиною того, що діти перебігають через дорогу в заборонених місцях є недоліки у вихованні та порушення самими ж батьками, бабусями-дідусями встановлених правил. Адже наскільки я знаю, з дітьми в школах завжди проводять бесіди щодо переходу доріг та обачності на вулицях міста. Водіям у свою чергу потрібно бути обачними та не їздити по місту на великій швидкості, а батькам краще слідкувати за дітьми та постійно наголошувати на дотриманні правил дорожноьго руху. Та все ж, основне для дітей в даному випадку – добре виховання та власний приклад батьків.

TtoDppLz1soОльга Бондаренко, черкаська фотограф та відеоблогер:
– Іноді коли чую скільки нещасних випадків стається на дорогах Черкас – просто втрачаю здатність говорити. Це справжній жах! І винен зазвичай у ДТП не водій, а пішоход. Зізнаюся чесно, що і сама раніше переходила дорогу на червоний, коли рух машин був повільний або навіть перебігала вулицю в непризначеному місці, бо лінь було йти до переходу. « А що, якщо таких як я ціле місто?», – подумала я. Це і є причина смертей на дорогах. А коли моя знайома потрапила під машину – я навідріз відмовилася від ідеї «мухлювати» на дорогах. Лише усвідомивши важливість дотримання правил людина почне їх виконувати. Адже дуже важко змусити робити людину щось без її бажання на те. А от своїх дітей треба виховувати власними вчинками, а не лише на словах.

поліщукПоліщук Валерія, організатор весіль, флорист, скрипачка:
– Важко перекласти всю відповідальність на когось одного. Адже якщо є проблема, то винні усі, без виключень. Особисто я не раз ставала свідком того, як велосипедисти грубо порушували правила дорожнього руху. Тому якщо взимку можна звинуватити комунальників, які погано очистили слизькі дороги, то в теплу пору року винуватці – власники велосипедів. Також, було б непогано хоча б раз на три-чотири місяці організовувати безкоштовні навчальні програми для школярів, хай навть і на свіжому повітрі. Треба піклуватися про себе, своє майбутнє та своїх близьких.

Отож, водій ви, велосипедист чи просто пішохід, – не важливо. Ваше основне завдання – виконувати правила та не порушувати їх, якщо хочете жити краще та спокійніше. Ваша безпека – це тільки ваша відповідальність, тож не звинувачуйте нікого, а навпаки, намагайтеся вдосконалитися і стати краще!

 

Надія Нестеренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *