Про черкаські старт-апи зніматимуть німецькі телевізійники

Німецькі телевізійники Рафаель Юнг та Філіп Кацер завітали до України, щоб відзняти відео про цікаві старт-апи молодих підприємців. Журналісти берлінського телеканалу RBB Abendschau працюватимуть у трьох локаціях – Київ, Одеса та Черкаси.

Про це інофрмує “Нова Доба”.

Про ідею майбутнього телепроекту, роботу громадського телебачення в Німеччині та перші враження від України Рафаель та Філіп розповіли під час зустрічі з черкаськими журналістами. Захід був організований керівником проектів коаліції молодіжних організацій «Молода Черкащина» Тетяною Кавальчук та президентом благодійного фонду «Наддніпрянський» Анною Харченко.

“Усе на чому нині фокусуються німецькі ЗМІ розповідаючи про Україну – це політика, війна й Мінські угоди. А ми хочемо показати життя звичайних людей. Хочемо знімати про зміни, що відбулися в Україні з падінням режиму Януковича, а також прогресивну молодь, яка впроваджує свої ідеї в життя”, – прокоментував для журналістів основну ідею телепроекту Рафаель Юнг.

Як розповіла організаторка зустрічі Тетяна Кавальчук, із журналістами каналу німецького громадського телебачення вона познайомилася три роки тому під час спільної конференції представників громадських організацій України та Німеччини. Потім була спільна робота над проектом «Скалічені, але живі. Люди з інвалідністю в Українській РСР та Німеччині після війни 1945 року», під час якого українці та німці спільно збирали спогади очевидців та думки експертів щодо ситуації, в якій опинилися люди з інвалідністю.

“Ми не робили якихось порівнянь, а просто намагалися показати цю проблему через історії людей. Згодом, за результатами дослідження вийшла радіопрограма німецькою мовою в Берліні та українською на нашому обласному радіо «Рось». Тепер же берлінці узялися за новий проект. Про що саме зніматимуть в Черкасах поки точно не знають, можливо, старт-ап Володимира Дибенка щодо коворкінг-центру”, – коментує Тетяна Кавальчук.

 

На «громадському» можна заробити більше, ніж на приватних каналах
Відповідаючи на питання черкаських журналістів, берлінські телевізійники розповіли про особливості своєї роботи. Обоє – журналісти «громадського» телебачення, яке в Німеччині, за рахунок платників податків, є навіть прибутковішим для медійників, ніж приватні канали.

“Різниця в зарплаті не дуже суттєва, проте все ж на «громадському» можна заробити більше. Конкуренції з боку приватних телеканалів не відчуваємо, бо наш контент дуже різниця, тож кожен має власну аудиторію”, – розповів Філіп Кацер.

Щодо впливу російської пропаганди щодо інформування німців про ситуацію на фронті неоголошеної війни, Рафаель Юнг відзначив, що він та його друзі інформування на телеканалі «Раша Тудей» вважають дуже примітивним і недієвим. Однак, жодного українського каналу серед німецьких мовників немає, оскільки немає ліцензії.
Наостанок, німецькі медійники поділилися першими враженнями від України і Черкас. Із найяскравіших – знецінення гривні відносно євро, а з позитивного – спокійний і неспішний плин життя у Черкасах.

 Фото http://novadoba.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *