Проблеми збереження лісових смуг обговорили на Черкащині

У Шполянському районі зафіксовано масову вирубку дерев в лісосмугах навколо сільськогосподарських угідь. Разом з цим викопуються глибокі рови і створюються штучні ставки. Усе разом призводить до того, що в криницях у селян зникла вода. Про це йшлося на круглому столі, організованому громадським діячем Людмилою Ткаченко за участі громадськості, правоохоронців та лісівників.

Інформує “Козацький сайт”.

«Скарги на знищення зелених насаджень надходять майже з усіх районів Черкащини, особливу ж увагу треба приділити Шполянському, Звенигородському, Золотоніському та Черкаському районам, де в лісосмугах проводиться значна кількість рубок”, — зазначив заступник начальника Держекоінспекції у Черкаській області Олександр Позняков.

Він же розповів, що ще у жовтні було зафіксовано рубку дерев у лісосмугах Шполянщини, державними екологічними інспекторами нараховано 1,5 млн гривень завданої довкіллю шкоди, а правоохоронцями відкрито кримінальне провадження по цьому факту.

Думки учасників круглого столу зійшлися на одному: проблема полягає в тому, що лісосмуги не мають господаря. При розпаюванні земель у 2000 році вони залишились поза межами розпайованих земель і тепер просто не перебувають на балансі ні місцевих громад, ні сільськогосподарських підприємств, ні лісівників.

До речі, там це цього вдалося уникнути, проблем нема: прикладом може бути Городищенський район, де лісосмуги були розпайовані так само, як і всі інші землі. Тепер ці лісосмуги просто передали на баланс комунальних підприємств, які за ними й доглядають, охороняють і таке інше.

Для решти випадків має бути знайдене рішення на законодавчому рівні, а для цього було вирішено звернутися з відповідним спільним листом до Верховної Ради України.

Фото magas.bezformata.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *