Професор черкаського вишу отримав премію ім. Б. Грінченка (ФОТО)

Професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Володимир Поліщук став лауреатом Всеукраїнської премії імені Бориса Грінченка. Відзнаку Володимир Трохимович отримав на урочистостях до 81-ї річниці від Дня народження Василя Симоненка.

Про це повідомляють у прес-служба ЧНУ ім. Б. Хмельницького.2

Знаний на Черкащині та за її межами літературознавець Володимир Поліщук, доктор філологічних наук, завідувач кафедри української літератури та компаративістики удостоєний високого звання за повернення та популяризацію творчої спадщини нашого відомого земляка Василя Доманицького — філолога, історика, етнографа, літературознавця, політичного і громадського діяча кінця ХІХ-початку ХХ століття.

За ініціативи Володимира Поліщука коштом обласного бюджету видано три томи праць Доманицького. Перевидано його твір «Критичний розслід над текстом «Кобзаря» Шевченка», книжку «Словарик. Пояснення чужих і не дуже зрозумілих слів», який фактично був першим словником іншомовних слів в Україні. Володимир Трохимович ініціював та сам був упорядником цих видань. Він також доповнив і перевидав книгу спогадів про Доманицького «Чистому серцем» та опублікував ряд власних статей-досліджень творчого доробку забутого земляка. До переліку зробленого слід також додати також публікацію тритомника «Вибране» авторства Володимира Трохимовича.

Фото з сайту вишу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *