Програма Фестивалю Холодного Яру

Уже за тиждень – 1 липня – у селі Грушківка Кам’янського району Черкаської області почнеться наймасштабніша подія літа – Фестиваль нескореної нації Холодний Яр. Протягом трьох днів на відвідувачів фестивалю чекають кращі патріотичні гурти, гутірки з відомими спікерами, а також майстер-класи та екскурсії.

Проце повідомляє Черкаська ОДА.

Вечірня програма першого фестивального дня почнеться із холодноярської ватри та акустичного концерту (PianoExtremist, Антон Стрілець (hang), Живосил Лютий і виступи бардів (Святослав Бойко (гурт «Широкий Лан»), дует «Шарж» тощо).

2-3 липня на музичній сцені виступатимуть такі відомі гурти, як: «Кому вниз», «Тінь сонця», «Zatoczka» та «KozakSystem».

Голова організаційного комітету, натхненниця фестивалю Зоя Бойченко наголошує: прийдешній фестиваль – насамперед інформаційно-просвітницький. І його не можна плутати зі звичайним музичним фестивалем. Із 16 годин фестивального дня лише 4 – припадає на музичну сцену.

Тож не менш цікавою буде й решта фестивального часу. Зокрема, не можна не згадати про гутірки. Як і минулоріч, дискусії відбуватимуться  біля Малярового джерела. Відвідувачі фестивалю матимуть можливість «погутарити» із відомими депутатами, зокрема, Олегом Петренком, Андрієм Іллєнком та Олександром Донієм.

На цьому ж місці відбуватиметься «Літературний наступ». 1 липня відбуватимуться революційно-поетичні читання за участі молодих поетів. У наступні два дні організатори задіюватимуть «важку артилерію» – давно відомих поетів та письменників. Зокрема, на відвідувачів чекатимуть літературно-мистецький проект «Дух Нації» (Юрій Руф, Ігор Бойчук та Ігор Климович), Василь Шкляр, Злата-Зоряна Паламарчук, поет і прозаїк Сергій Пантюк і Любко Дереш.

“За кілька місяців до фесту ми робили опитування в соцмережах, кого з письменників наші гості хотіли бачити. І нам було дуже приємно, що думки оргкомітету та фестивальників збігаються. Чому саме назва «Літературний наступ»? Тому що це ще один фронт у боротьбі за голови українців, – говорить член оргкомітету, одна з ведучих фестивалю Діана Тяско. – Відомо, що люди, які читають, мають широкий кругозір, добре аналізують події в світі, можуть вести дискусію. Це необхідно в такий складний для країни час, коли відбувається становлення постсовкового українського суспільства. Суспільства, у якому не буде подвійних стандартів, несправедливості, війни, а буде любов до Батьківщини, до своєї літератури, мови й культури”.

Цікаво, що окрім «літературного наступу» відомого письменника, Юрія Руфа можна буде побачити і на сцені – він буде співведучим фестивалю. Прийдешній фест він називає «фестивалем із душею».

“«Холодний яр – фестиваль нескореної нації» – це один із найцікавіших патріотичних фестивалів завдяки, зокрема, вдало вибраному місцю проведення. Діброва, де дуби тримають своїм корінням схили ярів – справжнє джерело сили, тут відчувається дух епохи визвольних змагань. Колоритні автентичні українські села Грушівка та Мельники прикрашені вишневими садками, ставочками з рястом та лататтям і стежками поміж оспіваними Шевченком височенними бур’янами – наче переносять до серця України з асфальтово-бетонної коробки міста. Тут торкають обрій безкраї кукурудзяні поля, в повітрі бринить літня спека і лунає справжня українська музика. Фестиваль з душею – так я можу його охарактеризувати”, – каже співведучий фестивалю, відомий письменник Юрій Руф.

Новацією фесту стане відкриття спортивного майданчику – протягом усіх днів відбуватиметься турнір із міні-футболу. Організатори очікують, що у фінальному матчі разом із шанувальниками фестивалю зіграє один із відомих футболістів України.

Крім того, на відвідувачів чекає ніч кіно – відбудеться перегляд патріотичних, історичних, документальних фільмів, як-от: «Легіон», «Хроніки УПА», «Холодний Яр. Воля України або смерть» тощо.

Уперше на території фестивалю діятиме тематичний майданчик Інституту національної пам’яті. На ньому презентують проекти та інформаційно-просвітницькі матеріали закладу, представлять фотодокументальні стенди «Українська Друга світова», «Спротив геноциду», проведуть цікаві історичні лекції, зокрема: «Історія ОУН і УПА», «Антикомуністичний спротив українського селянства напередодні Голодомору», «Українська Друга світова».

Окрім того, буде облаштовано дитячий майданчик, де активісти будуть проводити українські ігри та забави. Тобто батьки зможуть залишати дітей із 12.00 до 19.00, а самі відвідувати дорослі гутірки.

Уже другий рік поспіль фестиваль відбуватиметься силами ГО «Сокіл», «Національний Альянс» та Самооборони Черкащини за підтримки Черкаської обласної адміністрації. Нині ОДА спільно з активістами опікується організаційними питаннями.

“Як і торік, до нас завітають сотні відвідувачів із різних куточків України. Тож наше завдання – протягом трьох діб створити всі умови для їхнього комфортного перебування. Це, зокрема, стосується проживання, харчування, екскурсій тощо”, – говорить перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль.

Організатори закликають українців не пропустити масштабну подію та стати учасниками історії Фестивалю нескореної нації Холодний Яр. Як і в 2015 році, він буде безкоштовним і безалкогольним.

Фото Черкаська ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *