Промисловий туризм в Україні: куди поїхати? (ДОБІРКА)

Промисловий туризм  – це не класичний напрямок туризму, до якого ми звикли. Це пошук та дослідження туристами фабрик, заводів, закинутих промислових об’єктів. Головною метою промислового туризму є пошук нових вражень. З кожним роком  такий вид подорожі в Україні  набирає популярності, хоча є одним з наймолодших напрямків туризму.  IGotoWorld.com зібрав найцікавіші місця для промислового туризму в Україні.

Промисловий туризм у Кривому Розі: кар’єр ПівдГЗК

Кривий Ріг – це центр промислового туризму. Надзвичайно цікавим місцем у вашій подорожі стане відвідування кар’єру Південного гірничо-збагачувального комбінату із видобутку залізної руди. Він є найглибшим не тільки в Україні, а й одним із найбільших у Європі. Важко уявити, що це створила людина. Розміри вражають: довжина складає 3 км, ширина сягає 2,6 км, глибина – 339 м, а площа всього кар’єру становить 570 га. Можна відвідати у складі екскурсії містом, основною родзинкою якої є кар’єр.

Джерело фото: cityblog.com.ua, автор Rostislove Sergiychuk. Музей «ПівдГЗК»

Де знаходиться: у Кривому Розі, ПАТ «ПівдГЗК».

Коли: екскурсії проводяться по суботах. Сам музей працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 16:45.

Вартість: 100 грн з людини для групи 8 чоловік (входить транспорт та послуги гіда). Замовити можна тут з позначкою «Екскурсія на «ПівдГЗК».

Можна потрапити на оглядовий майданчик і самостійно. Для цього необхідно написати листа на імя генерального директора ПАТ «ПівдГЗК» із зазначенням дати та часу відвідування. Вхід безкоштовний.

Interpipe у Дніпропетровську

Цікавим пунктом вашого промислового туру будуть відвідини заводу Interpipe у Дніпропетровську. Це металургійний електросталеплавильний завод, на якому використовується найсучасніше обладнання. На побудову об’єкта було використано 700 млн доларів. Для власників завод – це ціле мистецтво, тому Interpipe Сталь також знаменитий своїми арт-об’єктами, автором яких є данський митець Олафур Еліассон.

blankДжерело фото: interpipe.biz.

Найвідомішими з них є «Дніпропетровський схід» – штучне сонце, яке підняте над рівнем землі на 60 м, та «Твій вогняний візерунок» –  величезні малюнки на фасаді заводу. Заслуговує на увагу і «Тунель часу», який знаходиться одразу на в’їзді.

Де знаходиться: у місті Дніпропетровськ, вул. Дніпросталівська, 4.

Коли: екскурсії проводяться безкоштовно, записатися можна за телефоном  (056) 736-86-06, треба дочекатися наповнення групи.

Вартість: безкоштовно. З організацією транспорту: 30 грн. Замовити можна тут з позначкою «Екскурсія на Interpipe».

Фабрика  ROSHEN

Мабуть, немає ні дорослого, ні малого, який би не любив солодощі. Але ж цікаво знати, де і як їх виробляють. Побачити це на власні очі пропонуємо на фабриці ROSHEN – одному з найбільших кондитерських виробництв в Україні.

blank

Джерело фото: roshen.com.

Близько 320 різних солодощів представлено для огляду відвідувачів: шоколадки, цукерки, карамель, вафлі, рулети, торти. Як подарунок під час екскурсії можна отримати солодкий сюрприз. Відвідати фабрику можна в Києві, Вінниці та Кременчуці.

Де знаходиться: Київ, проспект Науки,

Вінниця, вул. Гліба Успенського, 8.

Кременчук, вул. Жовтнева, 57.

Коли: вівторок–субота, з 9:30 до 17:40 у Києві;

вівторок–неділя, з 9:00 до 16:50 у Вінниці;

понеділок–п’ятниця, з 9:00 до 16:00 у Кременчуці.

Записатися на екскурсію можна на офіційному сайті фабрики.

Вартість: безкоштовно. Екскурсії проводяться тільки для дітей віком від 8 до 14 років.

Одеський морський порт

Це найбільший морський порт в Україні, унікальний за своїм масштабом. Він є торговельною артерією країни, пропускна здатність якої складає 40 млн тонн.

blank

Джерело фото: port.odessa.ua.

Порт в Одесі – це як міні-місто у великому мегаполісі, має окремий морський вокзал, арт-галерею, музей просто неба, церкву святого Миколая, яхтовий комплекс, готель і, власне, сам порт із спеціалізованою технікою.

Де знаходиться: Одеса, площа Митна, 1.

Коли: з 9:00 до 17:00, крім суботи і неділі.

Вартість: 130 грн на одного для групи з 15 чоловік. Замовити можна тут

Поїздка до Чорнобиля

Чорнобиль – зона відчуження із 1986 року через жахливу аварію на ЧАЕС. З кожним роком все більше і більше приваблює туристів.
blank

Джерело фото: ulisse.sissa.it. Вид з аероекскурсії.

Тут можна глянути на:

  • мертве місто Прип’ять, яке нагадує привид;
  • місто Чорнобиль, зокрема пам’ятник рятувальникам аварії «Тим, хто врятував світ»;
  • покинуті села зони;
  • дезактивований рудий ліс;
  • радіолокаційну станцію «Дуга», яка пропрацювала більше року, а зараз є улюбленим об’єктом сталкерів.

Якщо вас це зацікавило, то замовити екскурсію варто мінімум за тиждень до запланованої подорожі, бо потрібно мати дозвіл на відвідування зони відчуження. Обрати екскурсію в Чорнобиль можна тут.

Де знаходиться: Чорнобильська зона.

Коли: будь-який день.

Вартість: від 800 гривень, в залежності від часу, дня тижня та громадянства.

Теребле-Ріцька ГЕС у Закарпатті

Унікальність Теребле-Ріцької гідроелектростанції полягає в тому, що вона збудована одразу на двох річках, а саме на р. Теребля та Ріка, такого нема ніде у світі. Перепад висот між річками становить 210 м. Для інженерів було дуже складно продумати проект ГЕС в горах. На р. Тереблі створено греблю, яка утворила водосховище. І вже із Вільшанського водосховища по тунелю через гори вода потрапляє до електростанції в сусідній долині. На електростанції є музей, де представлені матеріали з вироблення електроенергії.
blank

Джерело фото: odziuba.livejournal.com.

Вільшанське водосховище виконує регулюючу функцію. У народі цей об’єкт називають Карпатським морем.

Де знаходиться: у Закарпатській області, між Міжгір’ям та Хустом, у селі Вільшани Хустського району.

Вартість: часто входить до складу збірних екскурсій.

Наважтеся на пригоди! Чудових подорожей та моря нових вражень!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *