Природно-заповідний фонд розширять на Черкащині

На Черкащині заповідні об’єкти займають 63 тисячі гектарів, що становить  більше трьох відсотків загальної площі території області. А розподіл територій природно-заповідного фонду по області вкрай нерівномірний. Це зумовлено розорюваністю земель. Не всі природні комплекси та об’єкти належать до природно-заповідного фонду, який є складовою екологічної мережі України.

Про це інформує “Урядовий кур’єр”.

В області мають намір найближчим часом розширити заповідні території до дев’яти відсотків і мати їх понад 180 тисяч гектарів. Нині тут розробляють картографічні матеріали cпроектованого національного природного парку «Середньодніпровський», що охопить територію Канівського, Золотоніського та Черкаського районів. На карту нанесуть межі 20 сільських рад. Допомагає в цьому Черкаський науково-дослідний і проектний інститут землеустрою.

Попередньо матеріали картографії детально вивчали Канівська міська рада, управління Держгеокадастру в цих районах, управління екології та природних ресурсів облдерж?адміністрації. Нині громадськість обговорює аспекти створення такого парку.

Як розповів перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль, у парку охоронятимуть 10—12% території та інші зони, зокрема стаціонарну регульовану рекреацію. Передбачено господарську зону для різних видів діяльності, господарювання, відпочинку людей.

«Важливо, що створення Середньодніпровського парку саме на цих територіях дасть змогу зберегти природу краю, історико-культурні пам’ятки. Водночас це сприятиме розвитку туризму, середнього та малого бізнесу», — зауважив Віталій Коваль.

За проектом Середньодніпровський парк охоплюватиме територію площею понад 100 тисяч гектарів. Нині працівники обласної організації Українського товариства охорони природи разом із фахівцями Інституту землеустрою розробляють приблизну схему меж майбутнього парку.

Наостанок зазначимо, що  площа природно-заповідного фонду в Україні значно менша, ніж у більшості країн Європи, де середній відсоток заповідних природних територій становить 15%.

Фото vk.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *