Рада ректорів просить Парламент та Уряд підтримати вищі навчальні заклади Черкащини

Черкаська обласна рада ректорів, директорів вищих навчальних закладів обговорила особливості цьогорічної вступної кампанії та прийняла звернення до профільних комітетів Верховної Ради, Кабінету Міністрів України.

Інформує прес-служба ЧНУ ім. Б. Хмельницького. 
Учасників зібрання привітав заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко.
— Освіта поряд із аграрним сектором є візитівкою Черкаської області. І в цьому заслуга 11-тисячного колективу освітян, — зазначив він.
Про вступ-2017 детально розповів начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський. Він наголосив, що в Україні створена належна система підготовки фахівців. Вищі навчальні заклади різних рівнів акредитації на Черкащині пропонують абітурієнтам понад 120 спеціальностей. Валерій Вікторович переконаний, що наші заклади освіти здатні забезпечити найвибагливіші освітні потреби випускників.
Про проблеми, з якими зіткнулися всі вищі навчальні заклади, доповів ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, голова ради ректорів, директорів вишів Черкащини Олександр Черевко.
— У Державному бюджеті України на 2017 рік обсяги затверджених видатків на освітні установи не забезпечують потребу навчальних закладів навіть за захищеними статтями витрат. Катастрофічне недофінансування видатків — у межах 30-35 відсотків від потреби — на оплату послуг за споживання енергоносіїв та інших комунальних послуг може призвести до призупинення освітнього процесу, — зазначив Олександр Володимирович. За його словами, ситуацію ускладнює підвищення вартості енергоносіїв, збільшення розміру мінімальної заробітної плати, обмеження у збільшенні вартості навчання за кошти фізичних та юридичних осіб, а також ряд законодавчих неузгоджень. Критичною є ситуація щодо оновлення матеріально-технічної та навчальної бази. Відсутнє фінансування на оплату послуг за обслуговування комп’ютерної техніки, інженерних мереж, вивіз сміття, програмне забезпечення, на придбання літератури, студентських квитків, на проведення процедури акредитації і ліцензування, фінансування аспірантури тощо. Ще складніша ситуація з вищими навчальними закладами І-ІІ рівнів акредитації, які фінансуються з місцевих бюджетів.
Рада ректорів, директорів вищих навчальних закладів виклала весь комплекс проблем у зверненні, яке адресувала комітетам Верховної Ради з питань освіти і науки та з питань бюджету, Кабінету Міністрів України. Воно містить також 12 пропозицій, щодо забезпечення життєдіяльності вищих навчальних закладів області.
— Ми не йшли шляхом залучення до вирішення нагальних проблем громадських організацій. Провівши компетентну розмову на цю тему, ми звернулися до парламентських комітетів, Уряду та поінформували про наші дії Міністерство освіти і науки України. Ми інформуємо також про те, що робимо для вирішення проблемних питань. З питань, які не можемо вирішити на своєму рівні, звертаємося до вищих органів влади, — наголосив голова ради ректорів, директорів ВНЗ Черкащини.

Фото http://www.cdu.edu.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *