Ректори черкаських вишів розповіли про вступну кампанію

Пріоритетність, зменшення кількості місць держзамовлення та можливість отримати подвійний диплом. Сьогодні під час прес-конференції представники черкаських вишів розповіли про особливості цьогорічної вступної кампанії, яка стартує вже 11 липня.

Про це інформує прес-служба ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

“Нещодавно рада ректорів, директорів вищих навчальних закладів 1-4 рівня акредитації збиралися в Умані в Національному університеті садівництва. Там обговорили особливості вступної кампанії цього року та домовилися про співпрацю у роботі над проблемами, які виникають. Перше питання, яке виникає — це кількість абітурієнтів. Якщо взяти статистику нашої області, то у 2006 році було 14,5 тисяч випускників шкіл, а в цьому році — 6,5 тисяч, тобто на 8 тисяч менше. Це свідчить про те, що нам треба діяти в деяких питаннях толерантно та робити так, щоб наші випускники лишилося навчатися на теренах нашої області”, — розповів ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександр Черевко.

За його словами, серед особливостей вступної кампанії — пріоритетність при подачі заяв у вищі навчальні заклади. Кожен абітурієнт має право подавати 15 заяв на 5 спеціальностей, але вказуючи пріоритет. Друга особливість — це прийом заяв в електронному вигляді. У першу чергу треба вміти це робити. При приймальній комісії ЧНУ вже створили центр приймання електронних заяв. Третя — це державне замовлення.

“Цього року Міносвіти вчинило по-державному. Замовлення розподілили не між вузами, а між студентами. Тобто чим більше студентів віддадуть пріоритети певному вишу, тим більше заклад отримає державних місць”, — розповів Черевко.

Також цьогоріч немає цільового чи позаконкурсного прийому. Натомість кожен університет встановлює для певних пільгових категорій квоти у межах 10% від держзамовлення. Представники цих категорій вступатимуть за конкурсом, але на основі інших  видів вступних випробувань.

Про особливості вступу до своїх вишів розповіли ректор Східноєвропейського університету економіки та менеджменту Любов Шпак, Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля розповів в.о. начальника Олександр Тищенко, представники приватного Європейського університету. Зміни відбулися й у Черкаському державному технологічному університеті. Про це розповів в.о. ректора Черкаського державного технологічного університету Олег Григор.

Також під час прес-конференції порушили питання недостатнього фінансування освіти. Йдеться не лише про державне замовлення.

“Я б хотів сказати і про проблеми, які в нас є. Я представляю черкаську вищу освіту в раді ректорів України. І нещодавно у нас відбулася зустріч із віце-прем’єр-міністром України В’ячеславом Кириленком та Міністром освіти Лілією Гриневич. Вона сказала: “Ректори – це провайдери реформи вищої освіти”. Це наш обов’язок. Також порушували питання недостатнього фінансування освіти. Ми отримуємо фінансування лише державного замовлення, яке усе ж щороку зменшується, фінансується стипендія та комунальні витрати. Витрати щодо розвитку, щодо наукових розробок не компенсуються. У мене немає заздрощів, але я був в азербайджанському виші. Вони хваляться: наше останнє придбання — це мікроскоп за 1,2 мільйона доларів. Там сучасні розробки, міжнародні замовлення тощо. В українських вишах достатньо сильний людський потенціал, але відсутність фінансування дослідних робіт, економічної проблематики звужує як наші можливості, так і нашу корисність. Ми маємо ставити питання фінансування напрямків. Адже нам пропонують вчитися заробляти гроші за допомогою грантових програм. Але я переконаний, що науку не можна розвивати на тому, хто що “подасть”, — сказав Олександр Черевко.

За його словами, потрібно усунути дублювання спеціальностей серед вишів. Також нагадали, що вартість навчання цьогоріч зменшили у ЧНУ від 2 до 4 тисяч залежно від спеціальності.

Фото http://cdu.edu.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *