Ретро-автівки “Зіркового ралі” проїхалися центром Черкас

Черкаси стали одним із міст, через які проліг маршрут трьох екіпажів всеукраїнських перегонів на ретро-автомобілях “Зіркове ралі”. У нашому місті їх зустрічали на Соборній площі. Про це повідомляє видання “Про все”.

Старенькі автівки долають значну відстань, аби якомога швидше дібратися до Одеси. Саме там визначений фініш “Зіркового ралі”. Напередодні одночасно вони стартували з восьми міст. Маршрут через Черкаси випало проїхати екіпажам із Києва, Чернігова та із Білорусі.

“Зіркове ралі” організували за форматом найперших в історії автомобільних перегонів, які колись проходили в Монте-Карло. Тоді учасники їхали з різних куточків Європи. Кожен екіпаж отримував свою маршрутну карту, а її дотримання контролювалося через відмічання пілотів на поштамтах різних міст.

У перегонах беруть участь зо два десятки автівок. Усі вони розподілені на три категорії: “довоєнні”, “до 1976 року” та “до 1986 року”.

Стартуючи, команди навіть не знають, які міста проїжджатимуть. До того ж, щороку маршрути змінюються.

“У карті зазначаються лише відстані. Наприклад: їдеш зазначеною дорогою кілька кілометрів, а на перехресті повертаєш праворуч. І все! До того ж, між визначеними відрізками шляху зупинятися не можна ні на хвилину, бо ризикуєш програти. При тому, що середня швидкість у нас – 60 кілометрів за годину”, – говорить водій “Волги” Роман Щипков.

Наступного року до “Зіркового ралі” збираються долучитися й екіпажі з Черкас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *