«Рівність. Натхнення. Менторство»: у Черкасах відбувся Жіночий форум

Успішні та щасливі зібралися разом на форумі “Impact woman’s” у Черкасах, аби надихнутися, обмінятися досвідом та скооперувати свої знання з метою реалізації спільних проектів для розвитку Черкас. Захід відбувся 16 травня у Черкасах.

 

Захід складався з двох частин: панельних дискусій та робочої частини над проектами, які могли б бути враховані при розробці та затвердженні Стратегії розвитку міста Черкаси.

Надихаюче вітальне слово було від голови Благодійного фонду «Разом» та власниці ТМ “Златогор” Людмили Русаліної, яка наголосила на важливості проведення подібних форумів для жінок:

blank

— Дуже приємно, що є такі об’єднання жінок як “Impact woman’s”, які підтримують на міжнародному рівні. На мій погляд, наша країна за своєю суттю жіноча. Я експортую свою продукцію більш ніж до 40 країн світу, об’їздила весь світ і зрозуміла одне – таких талановитих жінок як в Україні немає ніде. Мрія жінок сьогодні – жити у сильній, квітучій та мирній країні. Я впевнена, що чим більше жінок буде об’єднуватися та приходити до бізнесу зі своїми прагненнями та мріями, тим кращий рівень життя буде в Україні.

blank

У ході першої панельної дискусії “Майбутнє України та вплив жінок на формування цього майбутнього” виступили успішні та впливові жінки України: Інна Богословська, Наталія Колодницька (Нетовкіна), Людмила Русаліна, Наталія Делієва та Лариса Вербицька.

Вони завітали на форум з метою надихнути власним досвідом присутніх жінок, розповісти про свої напрацювання та можливо допомогти з реалізацією цікавих проектів. Учасниці першої панельної дискусії були готові до співпраці з черкаськими активістками та мали змогу стати менторками для майбутніх проектів, напрацьованих вже у другій частині Форуму.

Лариса Вербицька презентувала Школу сучасного навчання для лідерок та політикинь «Women political leadership program».

Людмила Русаліна, під час панельної дискусії, акцентувала увагу на важливості об’єднання та запуску спільних проектів. Навела приклад проекту з Івано-Франківська «Urban 100» як той, який могли б запустити жінки в Черкасах.   

У свою чергу власниця ТМ «ZARINA» Наталя Колодницька (Нетовкіна) зауважила, що кожна жінка сильна у певному напрямку, якими повинні займатися лише професіонали.

blank

Політична діячка з багаторічним досвідом Інна Богословська підкреслила, що сьогодні саме жінки є головною рушійною силою щодо змін у державі:

— До мене постійно звертаються люди із проханням розказати про кейси, як стати щасливим й успішним.  Жінки завжди прагнуть почерпнути щось корисне із моїх виступів. Третина мого освітнього проекту присвячена саме жінкам, їх особистому та професійному розвитку. Варто розуміти, що лідерство жінки та чоловіка – це різні моделі. Те, як поєднувати успішне життя з кар’єрою, для чоловіків і жінок відбувається по-різному. Треба давати кожному можливість робити те, в чому він найбільше ефективний. Але головний секрет успіху для жінок  – працювати вдвічі більше за чоловіків.

blank

Експерт та учасник робочої групи від ІТ-кластеру при розробці Стратегії конкурентноспроможності Львова, бізнес-аналітик та черкащнин, що зацікавлений у  розвитку рідного міста, Владислав Собко також прокоментував ініціативу жінок йти в політику:

blank
— Важкою є відповідь на запитання, чи варто жінкам вплутуватися у гру патріархату. Моя думка така, що можливо набагато результативніше – створити свою велику команду, систему. Тут будуть нові сенси й можливості; жінка зможе розкритися тут по-іншому. Треба проаналізувати, що неправильно роблять чоловіки, і розробити нові підходи вирішення старих проблем. Чоловіки, на жаль, не можуть дати відповіді на деякі важливі запитання. Але зараз наступила та межа, коли вже жінки завдяки своїй активності, творчості, енергії й інакшому мисленню можуть дати щось нове.

У ході форуму учасниці мали змогу долучитися до інтенсивного нетворкінгу, який провела керівниця ВГО “Дієві жінки” у м. Одеса Наталя Делієва. Нетворкінг відбувався у формі вільного мікрофону. Кожна учасниця мала можливість представитись, розповісти, в яких напрямках вона може бути корисною, що вона шукає на цьому форумі та обмінятися контактами своїх бізнес-партнерів.

blank

До другої панельної дискусії “Участь жінок у політичному просторі Черкас. Успіхи та перспективи” долучилися впливові жінки-посадовці у Черкасах: заступниця міського голови Людмила Бордунос, юрисконсульт “Центру розвитку місцевого самоврядування” Наталя Даньковська, очільниця Аграрної партії Черкас та докторка психологічних наук Інна Лук’янець, заступниця директора Департаменту освіти при Черкаській міській раді Марина Бакланова, голова Комітету самоорганізації населення та екс-депутатка Черкаської міської ради Оксана Мелікова та успішний інтернет-стартапер, очільник «Демальянсу» в Черкасах, Віктор Євпак.

blank

На дискусії поговорили про штампи в політиці серед жінок. Наразі у багатьох людей існує стереотип, що ідеальна жінка-політик – красива і мовчазна, просто прикрашає собою фракцію, але насправді без жінок у політиці неможливо досягти результатів, які задовольнятимуть усіх громадян.

Заступниця міського голови Черкас Людмила Бордунос наголосила, що жінки є невід’ємною частиною політичної сфери міста:

— Я працюю у сфері ЖКК, яка є однією із найважчих сфер. Якщо жінки можуть навести порядок в домі, то зможуть навести порядок і в місті. Дуже важливо, щоб жінки приходили до політики, оскільки ми вміємо розуміти та співчувати іншим на відміну від чоловіків. Мені доводиться багато працювати з депутатським корпусом і наголошувати їм на важливості розгляду того чи іншого питання. Дуже прошу вас, дівчата, йдіть у політику, адже за нами – зміни.

blank

Психологиня та депутат Черкаської міської ради Інна Лук’янець завітала на форум, аби розповісти учасницям, через що доводиться проходити жінкам-політикам щодня та які складнощі виникають у процесі роботи:

— Поєднати материнство, роботу і депутатство дуже складно, адже для жінки притаманний високий рівень відповідальності. Моя дитина виросла на сесіях і фракціях. Я не бачу нічого поганого в цьому, але коли ти думаєш одразу і про дитину, і про вирішення нагальних питань, то виходить так, що ти розпорошуєшся і не можеш отримати 100 % результат. У чоловіків інший склад розуму, це доведено. Те, що він вважає дрібницею, не першим пунктом для вирішення, те – для жінки може бути серйозною катастрофою. Лише жінка зрозуміє проблему жінки. Ми повинні бути незалежними від чоловіків морально й фінансово, тільки тоді ми зможемо приймати власні рішення, тому закликаю всіх жінок сформовувати себе, як особистість і йти до політики, аби в майбутньому абсолютно реформувати її.

Юрисконсульт “Центру розвитку місцевого самоврядування” Наталя Даньковська додала, що політика – це зовсім не брудно, як вважає більшість жінок. За її словами, з чоловіками можна і треба домовлятися, адже лише так можна побудувати гармонійне суспільство, де і чоловіки, і жінки відчуватимуть себе щасливими. А стереотип брудності політики, яка є «не жіночою справою», мовляв, треба руйнувати.

Власник компанії e-creative та очільник партії «Демальянс» у Черкасах, Віктор Євпак,  навів приклади сильних й успішних жінок:

— Небажання йти в політику – це низька самооцінка жінок, це тупий стереотип, що місце жінки на кухні, це радянський наслідок, який ми повинні просто змити, і рухатися за європейським напрямком. У моїй компанії всі керівні посади займають жінки і чудово виконують свої обов’язки. Моя жінка – мій фінансовий директор, вона платить мені зарплату, і більш надійного працівника я не бачив. Над моєю сестрою знущався її чоловік і незабаром кинув з трьома дітьми. Але вона довчилася, стала доктором наук з фізіології і відкрила власний бізнес у Черкасах. Вона стала прикладом того, що жінка має право на другий шанс.blank

Під час робочої частини Форуму, громадські діячки та активістки, мали змогу долучитися до напрацювання різних проектів та обрати напрямок, у якому б хотіли найбільше попрацювати (Валерія Гончаренко – Екологія, Ірина Семенова – Дороги, Даша Подолян – Архітектура та дизайн простору міста, Анна Тарапата – Спорт, Юлія Бровченко  – Освіта, Тетяна Ковальчук та Валентина Височин – туризм, Наталя Нетовкіна – екологічний проект “Сміттєпереробний завод”, Оксана Мелікова – розвиток людського потенціалу, Ірина Ткаченко презентувала альтернативну освіту дітей, Людмила Фіть – Культура міста, Олександра Буйвол – Активне та цікаве дозвілля людей третього віку, Ірена Брик – “Черкаси – енергоефективне місто”, Олена Семеніхіна – “Корисне та смачне харчування в школах”, Ольга Касьянова – об’єднання підприємців, бізнесу та містян заради розвитку міста).

Робота відбувалася за круглими столами, у невеликих групах, з конкретними проектами або проектними напрямками. Для базової інформації були доступні напрацювання Стратегічного комітету та стратегічних сесій щодо проекту Стратегії міста.  Можливо згодом ці «нариси» перетворяться у готові сформовані проекти. Учасниці першої панельної дискусії відкриті для співпраці та підтримки цікавих проектів. А також раніше учасниці мали змогу обмінятися потрібними контактами на нетворкінгу. Тому у цих напрацювань є реальна можливість активізуватися.

blank

Організаторка Жіночого форуму, керівниця проектів ГО “Ком’юніті медіа хаб”, членкиня Стратегічного комітету при Черкаській міській раді, Марина Гур’янова висловила свою вдячність усім учасницям:blank

—  Форум, який організовано в такому форматі третій рік, має на меті об’єднати жінок, різні жіночі ініціативи та бути платформою (постійною чи тимчасовою) для створення умов для розвитку та народження проектів і корисної комунікації. Учасниці форуму йдуть на щирий контакт, який насправді дає енергію працювати в напрямку розвитку міста далі. Вважаю, що підтримка людей на такому рівні горизонтальних зв’язків, на кшталт «Жінка-Жінка» – важлива. Класно, що учасниці долучилися до плідної роботи та співпраці. Ваажаю, що та кількість жінок, яка є наразі при владі в місті Черкаси не є достатньою, – звідси й невирішення багатьох нагальних питань. Знаю, що на Форумі народились нові альянси, зокрема в Черкасах з’явилось представництво Асоціації жінок України «Дія», яке очолила Оксана Мелікова та підтримала Ірина Ткаченко. Думаю, тепер жіночих проектів в місті буде точно більше. І тільки це вже є конкретним та видимим результатом Форуму. Окрема щира подяка, тим хто підтримав Форум фінансово, хто оплатив свою участь. Дякую всім запрошеним: спікеркам чи спікерам та активним учасникам проектних груп.

blank

Дані станом на 07.03.2019

 

blank

blank

На завершення усі учасниці жіночого форуму “Impact woman’s” були почастовані шампанським і шоколадом від Людмили Русаліної та корисними десертами від “FoodHacker”, а також послухали дві пісні від Анни Небесних.

blank

Захід надав можливість учасницям презентувати свої досягнення і знайти не тільки нових партнерок та партнерів, подруг та друзів, але й поспілкуватися зі давніми подругами та друзями в невимушеній атмосфері.

Візуальне оформлення Форуму подарувала рекламна агенція «Касіопея стар», в особі її чарівної Ірини Горбач та Анни Сороки.

blank

Форум було фінансово підтримано такими партнерами: БФ «Разом» в особі Людмили Русаліної, Школою сучасного навчання для лідерок та політикинь «Women political leadership program» в особі Лариси Вербицької, Школою етикету «Persona Grata» в особі Олександри Буйвол, учасницями Форуму, які оплатили свою участь та придбали сувенірні пам’ятні чашки з символікою Форуму.

Як це було, запрошуємо переглянути відео ТУТ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *