депутати черкаси

Рокове число “22”. Черговий сесійний батл пройшов у одні ворота

На сесії міської ради, що відбулася вчора, черкаські депутати завзято мірялися дотепністю і знанням законів, інтенсивно управляючись в гуморі. Словом, робили все те, що прямо вказує: перманентна політична криза в місті буяє ясним цвітом.

Склалося враження, що пересувний цирк в Черкасах не заборонили, а всього лиш закріпили в одному приміщенні. З такою кількістю жартів, як вчора, на сесію скоро можна буде продавати квитки і таким чином, до речі, наповнювати міський бюджет: таке шоу не має пропадати задарма.

Про все по порядку і безкоштовно в черговому сесійному репортажі від видання «ІнфоМІСТ».

Міжсесійний дайджест

У затишних стінах «Придніпровки» депутати не збиралися разом аж 20 днів: останнє, позачергове, засідання відбулося ще 11 жовтня. З того часу у Черкасах було всього:

  • у місті встигли трохи побороти рівень безробіття (детально про це – на нашому сайті в окремому матеріалі);
  • «Свобода» таки отримала свого керівника в департаменті (правда, не освіти);
  • депутату дісталися “сексуальні” погрози від чиновника;
  • міський голова попрактикувався в «мові ворожнечі» та став зіркою гумористичної телепрограми.

Крім того, нарешті знайшов політичний дах екс-укропівець та екс-вільний демократ Руслан Зоря. Досвідченого політика взяв під своє крило екс-міністр оборони Анатолій Гриценко.

Гриценко і Зоря в Києві (фото із “Фейсбуку”)

Переговори щодо входження в ГП колишніх «укропівців» розпочалися відразу після їхнього виходу із УКРОПу і мали завершитися ще влітку. Проте процес із певних причин затягнувся і фінішував лише 18 жовтня. На сесії 1 листопада Зоря і Ко позбулися тимчасової назви «За громаду» і офіційно перейменувалися у «Громадянську позицію».

При цьому у складі ради все ще числиться 41 депутат. ТВК досі не зібралася для того, щоб визначитися із тим, хто замінить в міськраді загиблого Михайла Бінусова. На черзі за кількістю голосів по списку партії УКРОП – поліцейський Віталій Мевша.

Не обійшлося без новин і в антагоністичній парі мер-секретар. Олександр Романович подав на Анатолія Васильовича до суду. Суддя радить керівникам міста одуматися і помиритися, правда, за день до суду Радуцький пояснив, що вони з Бондаренком «не чоловік і дружина».

Отже, як бачимо, життя в політичному світі міста било ключем.

Спочатку робота, тоді – сімейні клопоти

– На його місці так зробив би кожен, – жартують журналісти про міського голову, який раптово вийшов із відпустки і опинився на своєму місці в президії зранку 1 листопада.

– Дякуючи таким панам, Радуцький і ко… Олександр Згіблов, Володимир Гриценко, які збирають сесію за спиною міського голови, я відчула повний кайф відпустки багатодітної сім’ї без батька. Перебуваючи за 800 км від міста, сама, без допомоги. – обурюється у «Фейсбуці» дружина Анатолія Васильовича Валерія.

– Це ж треба так, все покинув і прибув з Іспанії… (інформація не підтверджена – ред.) – роздумує Олександр Радуцький.

blank

Як би там не було, перед сесією на обличчі Бондаренка слідів піренейського сонця не було помітно, так само, як і хвилювання. На початку Анатолій Васильович  лиш зазначає, що юридичний відділ має зауваження до порядку денного. При цьому мер наголошує, що порядок сформовано Радуцьким.

Справді, глянувши в перелік питань, розумієш, чому Бондаренко стрімглав примчав на сесію. У порядку денному, здається, враховані всі побажання Олександра Романовича: тут і традиційні питання забудови набережної, і «антишабанівськи» проект про граничний вік перебування на службі, і недовіра Савіну і, звичайно, «дубль два» на розпуск виконкому.

У залі зранку зібралися 26 депутатів і міський голова: 22 з антимерської коаліції (БПП, “Свобода”, “Громадянська позиція”, частина ПВД, позафракційний Шевченко), 4 «батьківщинівці» та, власне, Бондаренко. Прогнозовано в повному складі була відсутня фракція «Черкащан» та лояльні до міського голови депутати від «Самопомочі» й частина ПВД.

Розігрівшись і трохи покричавши на земельному питанні, депутати черговий раз взялися за розпуск виконкому.

Після минулого провалу цього питання (детально про це можна почитати ТУТ) коаліція корисно використала час і провела роботу над помилками. Свій склад вона доповнила необхідною бойовою одиницею: на сесію прийшов новообраний «вільний демократ» Василь Соломаха. Саме цей, 22-й депутат, по суті якраз і став ключовим аргументом при скликанні сесії. Зрозуміло, що Радуцький не збирав би народних обранців, не будучи впевненим в наявності в своїх руках більшості.

blank
Василь Соломаха

Перед голосуванням Бондаренко, очевидно розуміючи, що питання пройде, попередив, що рішення все одно заветує, так, як це було із минулим розпуском виконавчого комітету.

– Це буде привід назбирати нам 28 голосів, – прокоментував заяву мера Зоря, натякаючи на імпічмент.

– Збирайте! Не ви мене обирали, – парирував Бондаренко.

– Але ми вас знімемо! – пригрозив Зоря.

У підсумку: 22 «за» і 5 «батьківщинівських» «проти». Депутати вдруге розпустили виконавчий комітет.

– Я внесу на сесію 8 числа проект по виконкому, який не містить юридичних колізій. Є вже багато пропозицій, я готовий приймати їх, – заявив після голосування Бондаренко.

Гра в одні ворота

Немає необхідності детально описувати, що відбувалося в сесійному залі далі. Питання із 3 по 10 включно були ухвалені «в одні ворота» чарівною цифрою «22».

Детально про це все можна почитати в матеріалах нашого сайту, лиш зазначимо, що стараннями коаліції були ухвалені зміни до регламенту ради, вікові обмеження для чиновників, припинено права користування на земельні ділянки підприємствам «Шора» та ІБК «Будгарант».

blank

Попри високий рівень напруги в залі, депутати здебільшого тримали себе в руках, лише час від часу зриваючись на крик.

Бондаренко зрештою таки пояснив, чому заборонив Радуцькому збирати сесії в час його відсутності.

– Одного разу ми прокинулися, і в нас зникли 10 гектарів землі у центральній частині міста.  Тому що секретар міськради одноосібно підписав договір суперфіції. Без візування юридичного відділу. Ідеться про дві земельні ділянки по 5 гектарів. Я видав це розпорядження, щоб ми не прокинулися, а в нас уже 20 гектарів нема, – зазначив Анатолій Бондаренко.

– На нари секретаря! – вигукнув з балкону товариш мера, іменинник Геннадій Шевченко.

blank
Геннадій Шевченко на балконі

– Тільки сидіть і дивиться на все залишається з такими помічниками, як у вас… – лаконічно зазначив Радуцький.

– Правильно, тільки сидіть! – закинув десь із другого ярусу Шевченко.

– Шановний безробітний, займіться якимись ділами, – відреагував секретар.

У полілог вирішила втрутитися із задніх рядів пенсіонерка в яскравому вбранні:

– Постоянно унічтожає мерів Радуцький. Для чого це робите? Бондаренко нормальний мер. Мабуть, Радуцький хоче на його місце, – підлила масла у вогонь бабця.

– Ніколи птєнчік орлом не буде, – Бондаренко зірвав сміх у залі.

– Дєятєль диви який! – переможно вигукнула «антисекретарська»  бабуся.

Після емоційної розрядки і технічної перерви депутати взялися за директора департаменту архітектури і містобудування ЧМР Артура Савіна.

blank
Савін пояснює, що машина “не угнана”

– Артур Санич, ви продали людям угнану машину, – звернувся до опонента Радуцький, натякаючи на незаконну, на його думку, забудову на розі Козацької і Героїв Дніпра.

Із трибуни «свободівець» Іван Косенко заявив, що в роботі Савіна має місце або злочинний умисел або непрофесійність.

– Он в школє учілся вобще? – тихо коментував традиційно російською виступ депутата Савін.

У підсумку все ті ж «22» висловили недовіру посадовцю.

– І як мені звільнити Савіна? – відреагував Бондаренко.

– У вас є гарний приклад із ЖКК, – відповів Радуцький, очевидно натякаючи на ситуацію із керівництвом департаменту.

– Я ще не закінчив із ЖКК, – посміхнувся Бондаренко.

Міський голова запевнив пресу, що заветує не лише скасування виконкому, а й всі рішення по проектах, до яких були зауваження у юридичному та фінансовому департаментах.

Як пояснили «Інфомосту» юристи міськради, йдеться про питання з другого по десяте. Отже, у період часу до наступного засідання, тобто до 8 листопада, нам варто очікувати щедрий урожай вето від Бондаренка.

Замість епілогу

Не треба бути Вангою чи то пак восьминогом Паулем, щоб здогадатися: по-перше, Бондаренко таки заветує більшість ухвалених рішень, по-друге, голосів, щоб подолати вето, немає. Звичайно, розуміють все це і в “коаліції”.

Тож не слід переоцінювати значення ухваленого.  Вчорашню сесію варто розглядати як черговий раунд політичної боротьби між двома таборами всередині ради. Вкотре ми маємо акт демонстрації сили чи просто спробу подратувати опонента від однієї зі сторін.

Вчора мінімальної переваги в голосах вистачило для перемоги в одні ворота, але це лише один матч після якого знову ставимо три крапки: відповідь за командою мера.

«Далі буде…» – як пишуть в серіалах.

Сергій Макаренко

 

Джерело: infomist.ck.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *