Рятувальники допомагають черкаським аграріям (Фото)

На теренах області жнива набирають обертів, а отже загроза виникнення пожеж на полях традиційно для цієї пори залишається високою. Одним із дієвих способів з’ясувати реальний стан пожежної безпеки у господарствах як і раніше залишаються рейдові перевірки.

Про це інформує Черкаська ОДА.

Тож 8 липня з цією метою заступник голови ОДА Костянтин Омаргалієв спільно із рятувальниками виїхав на поля Сільськогосподарського приватного підприємства «РВД АГРО», що у Червоній Слободі Черкаського району. Тут у розпалі роботи зі збору урожаю зернових.

Костянтин Омаргалієв спільно із рятувальниками перевірив, як в сільськогосподарських господарствах дотримуються вимог правил пожежної безпеки під час збирання врожаю. Відзначимо, контроль із боку рятувальників щодо дотримання пожежної безпеки в полях за останні роки зазнав певних змін і тепер він не безапеляційний та жорсткий, а нагадує партнерські стосунки. Адже одне з важливих завдань і сільгоспвиробників, і рятувальників – зробити усе можливе, аби жнива пройшли без вогняних втрат.

0253Саме тому кожна зустріч рятувальників із аграріями передбачає не лише традиційний огляд стану зернозбиральної та іншої транспортної техніки. Велике значення останнім часом мають додаткові інструктажі робітників задіяних на жнивах та обговорення із ними можливих загроз.

Спілкуючись із аграріями, Костянтин Омаргалієв особливу увагу керівництва агрофірми звернув на проблему спалювання стерні.

“Усі знають про заборону використання вогню, проте щороку, після збирання врожаю, знаходяться керівники, які нехтують цими правилами і таким чином наражають на небезпеку своїх сусідів по полю, – підкреслив Костянтин Омаргалієв. – Необережність з вогнем у хлібних масивах неприпустима, бо найменшої іскри, чи пошкодженого іскрогасника сільгоспмашин, чи навіть недопалка можуть призвести до масштабної пожежі та значних матеріальних втрат”.

0238Наголосив на важливості завдання, що сьогодні стоїть перед рятувальниками, і начальник Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС Андрій Хижняк.

“Нещодавно питання протипожежного захисту місць збирання врожаю розглядалося на координаційній нараді при заступнику голови обласної державної адміністрації, – зазначив Андрій Анатолієвич. – Було прийнято багато важливих та своєчасних рішень. Але не менше значення мають також оперативні контрольні перевірки безпосередньо в сільгосппідприємствах. Звісно, аграрії добре розуміють свої завдання, але наша присутність на полях сприяє підвищенню особистої відповідальності і робітників, і фахівців”.

В управлінні ДСНС у Черкаській області додають, що торік під час збору урожаю в Україні виникло більше 30 пожеж на хлібних масивах, в місцях переробки та зберігання зернових і грубих кормів. Вогнем було знищено більше 230 гектарів хлібних ланів та більше тисячі тонн грубих кормів, що завдало державі збитків на суму понад чотири мільйони гривень.

На Черкащині минулоріч також не обійшлось без пожеж. Так, у Монастирищенському районі виникла пожежа озимої пшениці на площі у 10 га. На жаль, і цьогорічні жнива у рятувальників викликають багато справедливих нарікань до стану пожежної безпеки в місцях збирання та зберігання вирощеного урожаю.

Фото http://ck-oda.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *