Що буде після ліквідації ЖЕКів

З 1 липня цього року усі ЖЕКи по Україні ліквідують. Це перший етап реформування житлово-комунальної сфери, мета якого покращити якість надання послуг громадянам. Замість звичних нам ЖЕКів відтепер будинки обслуговуватимуть приватні управлінські компанії. Обирати компанію можуть самі мешканці багатоквартирних будинків, повідомляє прес-служба Канівської міської ради.

З 1 липня 2015 року вступив в дію Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Зміни дають можливість мешканцям взяти ініціативу управління багатоквартирним будинком у свої руки: замість ЖЕКів довірити обслуговування свого будинку управлінській компанії.

Мешканці укладатимуть договір з управлінською компанією, попередньо узгодивши умови та вартість надання послуг. Мешканці братимуть участь в управлінні своїм будинком, вноситимуть пропозиції щодо надання послуг, підвищення їхньої якості і головне у визначенні тарифної політики. Більше того, суми в платіжках будуть меншими.

Зараз ціни на послуги зумовлені тим, що ЖЕКи є платниками ПДВ. Відповідно у тариф, який сплачує мешканець закладено додаткових 20%, які підуть на сплату податку. До прикладу, ви проживаєте у багатоквартирному будинку площею 14 900 кв. м та сплачуєте за певну послугу тариф вартістю 3,30 грн. У цій сумі уже закладено 0,55 грн., які йдуть на ПДВ. Якщо б Ваш будинок обслуговувала управительська компанія, яка зазвичай є на спрощеній системі оподаткування, то тариф становив би 2,75 грн. В середньому один багатоквартирний будинок за рік переплачує 98 тисяч гривень. І тільки Вам вирішувати куди спрямувати ці заощаджені кошти.

Управлінська компанія братиме на себе побутові комунальні питання та обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Для цього підприємство повинно мати найманих працівників: слюсаря, електрика, сантехніка, прибиральниць, бухгалтера. Заробітну плату їм сплачує компанія, а відтак – вимагає сумлінно виконувати свою роботу.

Картинка jkg-portal.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *