Що черкасцям варто знати про колективний договір

Колективний договір – це основний інструмент захисту забезпечення прав та інтересів працівників. Він укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників та роботодавця.

Про це інформують у департаменті соціальної політики Черкаської міської ради.

Відділ праці та соціального партнерства управління розвитку соціальної сфери департаменту соціальної політики Черкаської міської ради, в межах повноважень, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод і колективних договорів» здійснює повідомну реєстрацію колективних договорів (змін та доповнень).

При поданні на реєстрацію розглядаються колективні договори (зміни та доповнення) на відповідність законодавству, у разі виявлення порушень надаються письмові рекомендації щодо їх усунення.

Для здійснення повідомної реєстрації необхідно додати до колективного договору «Напис» встановленого зразка, що прошивається наступним аркушем після титульного, його можна отримати в департаменті.

Колективний договір подається на реєстрацію прошитий та пронумерований (окрім першої сторінки) у кількості примірників, що відповідають кількості сторін колективних переговорів, та копію колективного договору, який залишається на зберіганні у реєструючому органі (або три примірника). Разом з колективним договором подаються всі додатки до нього та інформація про склад повноважних представників сторін, які брали участь у колективних переговорах.

Зміст колективного договору повинен:

не суперечити вимогам діючого законодавства й умовам Генеральної та Галузевих угод;
містити інформацію про джерела фінансування заходів щодо надання додаткових порівняно з чинним законодавством соціальних пільг;
відповідати вимогам законодавства про мови і викладатися за загальними нормами правопису.

Протягом строку дії до колективного договору можуть вноситися зміни і доповнення за взаємною згодою сторін у порядку, визначеному колективним договором. Зміни та доповнення до колективного договору також підлягають повідомній реєстрації.

Послуга з реєстрації колективного договору надається на безоплатній основі.

Для отримання послуги повідомної реєстрації колективних договорів (змін та доповнень), надання методичної та консультативної допомоги звертайтеся до відділу праці та соціального партнерства управління розвитку соціальної сфери департаменту соціальної політики Черкаської міської ради за адресою: 18036, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, кабінет 210 (тел. 45-34-67), з понеділка по четвер із 08.00 до 17.15 години та п’ятницю із 08.00 до 16.00 години, обідня перерва із 13.00 до 14.00 години.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *