Що покажуть на Канівському кінофестивалі

Для участі у I-му Канівському міжнародному фестивалі сучасного кіно надходить все більше заявок із різних куточків України та закордону. Наразі для участі у KanivFest надійшло 80 стрічок. З огляду на це, журналісти «Kanos» вирішили підготувати короткий огляд фільмів-екранізацій відомих творів, автори яких виявили бажання приїхати до Канева та представити власні кінокартини на нашому фестиваліі.

Юрій Винничук «Лежень»

За мотивами твору українського письменника Юрія Винничука «Лежень» Укранімафільм був знятий однойменний мультфільм, який увійшов у збірник «Львівські казки». У стрічці своє відображення знайшли особливий колорит пригоди, любов, старовинні костюми та архітектура західної України у стародавні часи.
У мульфільмі показано як нечисть псує життя Князю та його родині, які проживають у замку неподалік від Львова. За допомогою сім’я звернулася до Лежня, який цілими днями тільки те й робить, що читає книги та їсть вареники. У випадку, якщо чоловік зможе допомогти жителям замку, Князь обіцяє віддати йому за дружину свою дочку Княжну, яка готує дуже смачні вареники.

blankТамара Коломієць «Помічники. Інструкція для поросят»

Мультфільм «Помічники», знятий за мотивами віршованої казки Тамари Коломієць. У стрічці розповідається про природи трьох поросят, яких залишили самих вдома. Малі бешкетники спробували все: і ґудзики пришити, і попрати, і прибирати.Окрім розважальної функції, у мультфільмі нагадують маленьким глядачам правила безпеки та тривожні номери.
blankЛьюїс Керролл «Божевільне чаювання»

Мотив художнього твору обіграний у сучасних реаліях. За словами творців стрічки, «Чайна країна» – це символізм нашої сучасної України. Можна провести аналогію, де Аліса, це сучасна молода країна, яка шукає свій шлях, а казкові персонажі із «божевільного чаювання» – це носії старої радянської системи, які застрягли у часі старого мислення і живуть своїм світом, де постійно рухаються по колу в нікуди.
blankЕд Макбейн «Твоя черга»

Відповідно до сюжету короткого оповідання, двоє підлітків із ворогуючих банд у підвалі грають у російську рулетку. За умовами один із них повинен загинути, але у ході гри між ними виникають дружні стосунки, крапку у яких поставить черговий постріл.
blankОлександр Довженко «Мати»

За мотивами оповідання Олександра Довженка «Мати» була знята без діалогова драма, у якій показана трагічна та водночас велична доля української матері.
blankХудожня стрічка вже була представлена на 21 фестивалі у 20 країнах світу, у межах одного із них стрічку почергово демонстрували у 10 європейських столицях. Фільм «Мати» відзначено чотирма нагородами, найбільш вагомими із яких є приз за кращу жіночу роль Лесі Липчук на Реджинському міжнародному кінофестивалі у Канаді та гран-прі фестивалю «Пілігрім» в Україні.

Антон Чехов «Гаманець»

Для участі у фестивалі надійшла чорна комедія, знята за мотивами оповідання Антона Чехова «Гаманець», у якому троє акторів знаходять гаманець із значною сумою коштів та починають його ділити. Намагаючись обхитрувати один одного, вони вдаються до підлості та, у підсумку, гаманець, за яким велася активна боротьба, нікому не дістається.
blankСомермет Моем «Сніданок»

У стрічці «Luncheon», знятій за мотивом однойменного твору Сомерсета Моема, розповідається про те, як молодий і ще невизнаний письменник прийшов на сніданок із світською дамою у сподіваннях отримати квиток у життя.

Це лише коротка інформація лише про маленьку частину фільмів, які наразі подали для участі у Канівському міжнародному фестивалі сучасного кіно. Попереду Вас чекає огляд іноземних фільмів та інших стрічок, які наразі надіслали організаторам. Нагадуємо, що надсилати роботи для участі у фестивалі можна до 23 серпня.

Фото http://kanos.com.ua

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *