Що треба робити для запобігання раку

Одна з кожних 8 жінок протягом свого життя захворіє на рак молочної залози. Ці цифри ми зустрічаємо кожен раз, коли читаємо про рак грудей або чуємо про якийсь новий препарат, який повинен знизити наш ризик. Але ризик захворювання на рак грудей, незважаючи на нові ліки і мільйони, вкладені в дослідження, не скорочується. Ми пропонуємо вам 13 порад – як запобігти раку грудей.

Інформує сайт “Амазонки”.

Ми пропонуємо 13 простих способів, за допомогою яких ви можете оздоровити свою дієту і захиститися від раку вже сьогодні.

1. Спробуйте водорості
ламінарія проти раку грудей
Що робити?
Їжте частіше морські водорості, такі як ламінарія і норі. Або приймайте щодня біодобавки синьо-зелених водоростей, таких як спіруліна (1 чайна ложка) і хлорела (3 г) у склянці соку.
Навіщо?
Часте вживання в їжу ламінарії може пояснювати низьку захворюваність раком грудей серед японських жінок (у яких захворюваність втричі нижче, ніж у американських жінок).
Водорості, в тому числі хлорела і спіруліна, містять хлорофіл, який, як показали дослідження, має антиракову дію, а також вітамін С і каротиноїди, які борються з вільними радикалами.

2. Скоротіть вдвічі жири
жири проти раку грудей
Що робити?
Обмежте вміст жирів у своєму щоденному раціоні до 20 відсотків від загальної калорійності харчування.
Навіщо?
Дієта з високим вмістом жирів (особливо тваринного жиру), як відомо, підвищує ризик раку молочної залози. В одному дослідженні виявлено, що ризик виникнення раку грудей збільшується у японських жінок, які переїжджають з Японії (де вміст жирів складає близько 20 відсотків від загальної калорійності раціону) в Сполучені Штати Америки (де вміст жирів складає близько 40 відсотків від загальної калорійності).
За словами доктора медицини Чарльза Сімоні, автора книги “Здоров’я грудей” (Avery Publishing Group, 1995), високожирова дієта призводить до утворення в кишечнику хімічних сполук, які перероблюються бактеріями в канцерогенні естрогени. Ці естрогени можуть накопичуватися в жирових тканинах грудей, роблячи клітини в цій області більш сприйнятливими до розвитку раку.

3. Вживайте харчові волокна
рослинні волокна проти раку грудей
Що робити?
Вживайте в їжу фрукти та овочі, бобові та продукти з цільного зерна, які містять багато рослинного волокна.
Навіщо?
Доктор медицини Роберт Aрнот, автор книги “Дієта, що попереджає рак грудей” (Little, Brown and Company, 1998) говорить, що волокно зупиняє метаболізм естрогену в організмі і знижує рівень його вмісту в крові. Високий рівень естрогену в крові відповідає більш високому ризику раку грудей. Дієта з високим вмістом клітковини здатна знизити ризик раку грудей до 54 відсотків.

4. Вживайте овочі сімейства хрестоцвітних

броколлі

Що робити?
Вживайте в їжу більше хрестоцвітних овочів – брокколі, брюссельську капусту, кочанну капусту, ріпу, капусту калі і цвітну капусту. Щоб краще зберегти поживні речовини з антиракові властивості, їжте овочі сирими або готуйте на пару.
Навіщо?
Хрестоцвіті овочі містять сірчисті з’єднання, так звані індоли, які допомагають виводити естроген з організму і тим самим оберігають від раку грудей. Згідно з доктором Гейнор, автору Гейноровской програми профілактики раку (Kensington Books, 1999), тільки у хрестоцвітних овочів виявлена здатність перетворювати естроген в організмі з канцерогенної форми в форму, яка реально може захистити від раку грудей. Один з різновидів індолу, індол-3-карбинол, гальмує розвиток потенційно злоякісних клітин в молочній залозі.

5. Отримуйте жирні кислоти з риби
тунець для профілактики раку
Що робити?
Їжте на тиждень не менше трьох порцій холодноводної риби, такої як тунець, лосось, палтус, макрель, пікша, тріска і сардини. Якщо ви не любите рибу, ви можете приймати капсули риб’ячого жиру (від 2 до 10 г на день) або вегетаріанські добавки докозагексаеновой кислоти, отриманої з водоростей (300 мг на день).
Навіщо?
Жирні кислоти Омега-3 інгібують дію сполук, відомих як простагландини, що викликають запалення, яке пригнічує здатність імунної системи до виявлення пухлин.
У північноамериканських ескімосів, харчування яких надзвичайно багате жирами Омега-3, жінки взагалі не хворіють на рак молочної залози.

6. Дізнайтеся секрети сої
тофу для профілактики раку грудей
Що робити?
Регулярно їжте соєві продукти, такі як тофу, місо і темпі. (Не всі соєві продукти корисні в рівній мірі. Соєві продукти високого очищення, такі як соєве молоко, соєві бургери і соєве м’ясо, містять значно менше генистеина, ніж традиційні азіатські соєві продукти, і деякі з них можуть містити штучні консерванти. Соєва олія і соєвий соус теж не є хорошими джерелами генистеина, так як соєве масло містить шкідливі жири, а в соєвому соусі міститься дуже багато натрію).
Навіщо?
Соєві боби та інші продукти з сої містять генистеин, натуральний рослинний естроген, який зв’язується з клітинними рецепторами в молочній залозі і тим самим робить неможливим приєднання до рецепторів канцерогенних форм естрогену.
Вчені також вивчають інші корисні властивості соєвих бобів. В одному дослідженні у жінок – адвентісток сьомого дня, вегетаріанок, які зазвичай їли багато сої, була виявлена більш низька, ніж зазвичай, захворюваність раком грудей. У них виявився більш високий рівень гормону ДГЕА, що характерно для жінок, які не хворіють на рак молочної залози.

7. Купуйте органіку

органічні продукти проти раку

Що робити?
У міру можливості купуйте натуральні харчові продукти: фрукти, овочі, зерно, молочні продукти, м’ясо і птицю.
Навіщо?
Органічні продукти не містять пестицидів, таких як ДДТ, та інших екологічних токсинів, які зв’язуються з підвищеним ризиком раку молочної залози.

8. Приймайте БАД
БАДи для профілактики раку грудейЩо робити?
Кожен день випивайте одну чашку чаю астрагала; приймайте 200 мкг селену; від 30 до 100 мг коензиму Q10; 25 мг екстракту виноградних кісточок; від 30 до 100 мг альфа-ліпоєвої кислоти, а також якісні мультивітамінні і мінеральні добавки.
Навіщо?
Астрагал. У 1990 році дослідження, проведене доктором Андерсоном в Хьюстонскому раковому центрі, показало, що щоденний прийом астрагала підвищує здатність організму до знищення ракових клітин в десять разів.
Селен. Дослідження Ларрі Кларка, доцента університету Арізони, показали, що прийом селену може вдвічі скоротити показники захворюваності на рак, а в більш ранньому дослідженні, опублікованому в “Holistic Medicine” в 1989 році, був зроблений висновок, що чим вищий рівень селену в крові, тим нижче ризик раку грудей. Купуйте органічні форми селену – селенметіоніном, а не селенат.
Коензим Q10. Це поживна речовина захищає організм від раку шляхом зміцнення імунної системи і знищення вільних радикалів. Однак немає жодних даних, що Co Q10 особливо ефективний саме для профілактики раку грудей.
Екстракт виноградних кісточок. Згідно Гейнор, дослідження показали, що його антиоксидантні властивості в 20 разів сильніше, ніж у вітаміну С, і в 50 разів сильніше, ніж у вітаміну Е, по відношенню до очищення від вільних радикалів.
Альфа-ліпоєва кислота. Це потужний антиоксидант, який посилює і відновлює інші антиоксиданти в організмі, особливо вітамін Е. Біохімік Річард Пассуотер показав, що ліпоєва кислота може навіть перешкоджати активації гена, який викликає ріст ракових клітин.

9. Їжте більше грибів

японські гриби запобігають раку грудей

Що робити?
Регулярно включайте в свій раціон цілющі гриби, особливо японської різновиди маітаке і шиїтаке. Рейша, інший лікарський гриб, жорстковатий після приготування, тому його краще використовувати для чаю або настоянки, або приймати в капсулах.
Навіщо?
Дослідження показали, що гриби маітаке стимулюють імунну функцію, а також інгібують ріст пухлини.
Шиитаке містить полісахарид, який називається лентинан, і, як відомо, підвищує активність імунної системи.
У грибах рейши також містяться полісахариди.

10. Влаштовуйте чаювання
зелений чай проти раку грудей
Що робити?
Випивайте одну чашку зеленого чаю три рази на день. Зелений чай містить удвічі менше кофеїну, ніж кава – ви також можете купити чай без кофеїну в пакетиках, капсули зеленого чаю або настоянку.
Навіщо?
Зелений чай містить протиракові антиоксиданти і поліфеноли, які заліковують пошкодження, що наносяться вільними радикалами.
В одному дослідженні, в якому жінки пили багато зеленого чаю – 10 чашок в день, – було відзначено значне зниження ризику розвитку раку.
Зелений чай може бути ще одним важливим захисним фактором, відповідальним за низький рівень раку грудей серед японських жінок.

11. Правильно вибирайте рослинну олію
оливка олія запобігає раку грудей
Що робити?
Готуйте на оливковій олії першого віджиму (“вірджин”, “екстра-вірджин”). І використовуйте лляне масло для страв, що не піддаються нагріву (лляне масло нестійке, і його хімічний склад змінюється, коли воно піддається впливу світла і тепла). Уникайте ріпакової, соняшникової, кукурудзяної, соєвої, кунжутної олії та маргарину.
Навіщо?
Мононенасичені масла, такі як оливковкова олія, знижують ризик виникнення раку. Вивчення жінок в Іспанії продемонструвало більш низький ризик раку грудей у тих жінок, які вживали більше оливкової олії. Ліліан Томпсон, професор дієтології з Університету Торонто, встановила, що щоденний прийом лляного насіння (1 столова ложка масла або 3 столові ложки насіння) може призвести до скорочення розміру пухлини молочної залози.
Транс-жири (тверді жири, які також називаються гідрогенізі-рова маслами і містяться, зокрема, в маргарині), підвищують ризик раку.

12. Потоваришуйте з фітонутрієнтами
рослинні продукти запобігають раку грудей
Що робити?
Їжте різні овочі, фрукти, зернові, насіння, горіхи, бобові.
Навіщо?
Ці продукти містять фітонутрієнти (рослинні поживні речовини, такі як поліфеноли) – сполуки, які захищають від клітинних ушкоджень та інгібують ріст злоякісної пухлини. В одному дослідженні Гарвардської школи громадської охорони здоров’я у жінок, які їли багато овочів, захворюваність раком грудей виявилася на 48 відсотків нижче, ніж у тих, хто їх їв мало; а у тих, хто їв багато фруктів, захворюваність була на 32 відсотки нижче.
Робін Кьюніке, автор книги “Здоров’я молочної залози” (Kensington Books, 1998), пропонує при приготуванні їжі використовувати такі трави, як кріп, який містить лімонен, важливий фітохімікатів для здоров’я грудей, і розмарин, який має антиоксидантні та протипухлинні властивостями.

13. Їжте лілійні кожен день

лілейні запобігають раку грудей

Що робити?
Їжте більше овочів сімейства лілійних – часник, цибуля, цибуля-порей і цибуля-шалот. Для найбільшої користі (якщо ви сміливі), лілійні їдять сирими.
Навіщо?
За даними Національного інституту раку, часник є одним з найкращих продуктів для захисту від раку. Він містить протираковий мікроелемент селен, який стимулює виробництво білих клітин крові і викликає апоптоз (смерть ракових клітин).
Цибулю і інші овочів сімейства лілійних виробляють аналогічний терапевтичний ефект – лілійні містять сполуки, які стимулюють виробництво ферментів, що нейтралізують вільні радикали, які сприяють розвитку раку. Лілійні також містять сапоніни, що заважають раковим клітинам розмножуватися.

Фото http://amazonky.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *