Села Красносілля та Суботів дали свою згоду на об’єднання з Чигирином

Суботів уже провів, а Красносілля має провести сесії, де депутати голосують за таке рішення своїх громад. Експерти переконані, що такий варіант об’єднання є вкрай вигідним і для сіл, і для майбутньої громади в цілому, пише Новини Черкас.

– 26 липня у обох селах Чигиринщини відбулися громадські слухання, на яких ми озвучили перспективи для цих сіл при різних моделях об’єднання, – зазначив  Микола Гулько, радник з питань місцевих фінансів Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.  – Зокрема, за умови об’єднання із Чигирином, тільки від одного Чигирина додатково зайде у вигляді ПДФО не менше 18,6 млн.грн. Це надходження лише від Чигирина у доходи ОТГ, від сіл які можуть увійти до ОТГ – заходить до громади від 0,8 до 1,5 млн. гривень.

– Досі у Чигиринському районі не було створено жодної громади, – констатує радник з децентралізації Черкаського ЦРМС Сергій Гончар. – Наразі там почались процеси утворення і Чигиринської, і Медведівської ОТГ (об’єднатись із Медведівкою погодилась Головківка та Зам’ятниця). Обидві громади мають великий потенціал. Навіть з точки зору туризму –  Чигиринська ОТГ може розвивати лінію історичної спадщини Богдана Хмельницького, а села, що увійдуть до Медведівської ОТГ (Головківка, Зам’ятниця, Худоліївка, можливо –  Мельники, Новоселиця)  – Холодного Яру. Сподіваємось, об’єднавчі процеси щодо цих двох потенційних громад стануть стимулом для формування нових ОТГ Чигиринщини, у чому наш центр планує надавати всіляку консультативну допомогу.

Фото Одесская Правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *