Щорічно близько 2 тисяч уманчан здають донорську кров

Безпечна кров для всіх – під таким гаслом 14 червня у всьому світі відзначається Всесвітній день донора крові. Заходи проводяться для підвищення усвідомлення загальної потреби в наявності безпечної крові для надання медичної допомоги. Добровільне донорство крові має вирішальне значення для досягнення загального охоплення послугами охорони здоров’я.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я кожен четвертий житель планети бодай один раз упродовж життя потребує застосування компонентів крові. Українці в цьому плані не є винятком.

Переливання крові та її  компонентів дозволяє щорічно рятувати мільйони людських життів. Компоненти  крові необхідні для належного лікування жінок, у яких вагітність або пологи ускладнилися розвитком кровотеч, хворих з важкою формою анемії, пацієнтів із захворюваннями крові та кісткового мозку,  імунодефіцитними станами, жертв травм, надзвичайних ситуацій, лих і аварій, а також пацієнтів, яким проводяться складні медичні та хірургічні втручання.

Лікувальні заклади Умані та району на сьогодні забезпечені необхідними компонентами крові: еритроцитами, відмитими еритроцитами, еритроцитами, що збіднені лейкоцитами та тромбоцитами, плазмою свіжозамороженою. Але належні запаси крові можна забезпечити лише при умові регулярної здачі крові добровільними безоплатними донорами.

На сьогодні в місті функціонує Комунальне некомерційне підприємство «Уманський центр служби крові» Уманської міської ради, що централізовано надає послуги із заготівлі, тестування, переробки, зберігання, розподілу і реалізації компонентів донорської крові, – повідомляють вУманській міській раді.

Щорічно близько 2-х тисяч жителів приходить у цей заклад, що  розташований за адресою: пров. Аркаса, 4, здати кров для тих,  кому вона вкрай необхідна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *