Школярі із села на Черкащині власним прикладом показують, як можна втілити бажаний проект із мінімальними затратами

Троє школярів із села Гельмязів власним прикладом показують, як можна втілити бажаний проект із мінімальними затратами, пише Інфоміст.
У межах програми “Майстерня сільських ініціатив” Настя Омелян разом із друзями Юлею Таран і Владом Соломахою реалізовують проект, покликаний змінити екологічну ситуацію в селі.
– У нас просто сміттєзвалище нереальних масштабів. Вирішила, що хочу це змінити. Щоб у селі було приємніше жити, – розповідає про те, як виникла ідея проекту Настя. Спочатку 15-річна дівчина почала проводити у своїй школі уроки з екології. Та швидко зрозуміла, що такого ефекту недостатньо.
– Ми захотіли встановити баки для сортування сміття. Але коштів на них нам знайти не вдалось. Тоді ми вирішили використати для цієї потреби великі шини. Пішли до керівника місцевого підприємства, розповіли йому про свою ідею, він нас підтримав і поділився ними. Потім пофарбували їх у різні кольори: синій – для пластику, зелений – для склотари. Іще плануємо створити місце для збору жестянок, пофарбувати шини червоним. З боків імпровізованих “баків” почепили ще два 5-літрові бутлі. В один збираємо кришки, а в інший – батарейки.

За словами Анастасії, односельці з розумінням поставились до ініціативи і підтримали її.
– Користуються новими новими смітниками, причому ще й правильно розкидають. Було таке передчуття, що не всі будуть правильно вкидати. Але, на наш подив, все було так, як треба. І коли ми прийшли забрати мішки, то були здивовані, – каже дівчина – Зараз в селі все частіше відбуваються суботники, уже чотири тижні поспіль у п’ятницю всі прибирають: і школярі, і звичайні жителі села.
На цьому молодь зупинятися не збирається. У подальших планах – інформаційна кампанія.
– Хочемо створити пропаганду компосту. Щоб люди його використовували розумно, а не палили. Особливо – навесні. А ще хочемо створити серію футболок і кепок із написом “I’m eco-friendly”. Уже розробила дизайн, скоро будемо замовляти, – ділиться Настя Омелян.
Фото Інфоміст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *