Школярі вчитимуться 12 років: Рада ухвалила закон

Закон про 12-ти річне шкільне навчання був ухвалений на засіданні Верховної Ради України 255-ма голосами.

Про це повідомляє “ТСН”.

В цілому закон України “Про освіту” Верховна Рада ухвалила на засідання 5 вересня. Саме цим законом було запроваджено 12-річну шкільну освіту.

Це рішення підтримали 255 парламентарів із 359, які були зареєстровані у сесійній залі. За прийняття закону не проголосували “Опозиційний блок” та депутати “Відродження”.

Документом встановлюється, що за програмами 12-річної повної загальної середньої освіти навчання починається: для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року; для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року; для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2027 року.

Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами – державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти.

Йти до школи діти мають, як правило з 6 років, а ті, кому на початок навчального року виповнилося сім років, мають починати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

У законі наголошується, що наповнюваність класів закладів загальної середньої освіти не повинна перевищувати 30 учнів, а у сільських школах кількість учнів у класах повинна становити не менше п’яти осіб. За умов меншої кількості заняття мають проводитися за індивідуальною або іншими формами навчання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *