Школярка з Черкащини взяла участь у сесії Європарламенту (ФОТО)

Введення нових стандартів у роботу атомних електростанцій, фінансування ліквідації ядерних відходів у зонах техногенних аварій, розвиток зеленої енергетики – такі ініціативи від молоді розгляне Європарламент найближчим часом. Резолюцію зі зверненням до політиків ЄС ухвалили нещодавно на франкомовній сесії Європейського молодіжного парламенту, що вперше відбувалась у Києві. Повернулась звідти і золотоніська школярка Анастасія Заболотня, пише видання “Золотоноша“.

Будучи найбільш юним делегатом, потрапила гімназистка до доволі серйозного комітету, що відповідав за навколишнє середовище, охорону здоров’я та безпеку харчових продуктів. На порядку денному у гурті європейської молоді стояло питання глобальних катастроф на атомних електростанціях у Чорнобилі та Фукусімі.

Які заходи може втілити ЄС для продовження безпечної роботи діючих реакторів, або ж будівництва нових? Яким чином можна зменшити ризики повторних катастроф? Ці питання обговорювались протягом трьох діб, щоб на виході отримати резолюцію, котру незабаром і розгляне парламент Євросоюзу.

Згідно запропонованих кроків, на період до 2050 року світова спільнота має створити спеціальний план для детального розрахунку енергетичних витрат. Також рекомендується організувати перевірку всіх електростанцій у відповідності з новими стандартами. Вони, в свою чергу, передбачають встановлення більш якісних насосів в системах охолодження реакторів, підвищення безпеки баків опроміненої води, стійкості до стихійних лих, кваліфікації кадрів.

Молодіжний європарламент 01 [870_650]

Також молодь пропонує запровадження прогресивних тарифів на електроенергію задля розвитку зеленої енергетики. Важливу ж проблему утилізації ядерних відходів рекомендовано вирішувати шляхом фінансування досліджень з переробки. Досить цікава ініціатива – націоналізація 50% атомних об’єктів. Це, на думку молоді, допоможе визначити, яка форма власності є більш ефективною та безпечною у цій сфері – приватна чи державна.

Закінчивши сесію, делегати відвідали Посольство Франції, де, окрім іноземних дипломатів, спілкуватись із заступником Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Миколою Мовчаном.

– Отримала унікальний досвід, який обов’язково знадобиться мені в майбутньому. Було складно. Але це ніщо у порівнянні з трьома днями, повними нових знайомств, емоцій та розумової діяльності, – ділиться враженнями Анастасія Заболотня. – Окрема тема – французька мова. Нею говорилося та думалося. Французькою, як здавалося, ми мріяли та бачили сни під час короткого відпочинку.

Тут, за словами школярки, молодь з різних країн зробила маленькі кроки до вирішення глобальних проблем, побачила принцип роботи парламенту та відчули справжні європейські ділові принципи.
Молодіжний європарламент 02 [870_650]Молодіжний європарламент 03 [870_650]Молодіжний європарламент 04 [870_650]Молодіжний європарламент 05 [870_650]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *