бюджет черкас

Smart-зупинка, велопарковки і сучасний хаб: що черкащани хочуть купити за «громадські» кошти

Минув перший тиждень голосування за ініціативи містян в межах громадського бюджету. Цьогоріч таких аж 110. На сайті міської ради вже можна побачити, хто за кількістю голосів виривається у лідери, та які проекти, попри ексклюзивність, лишаються на позиціях аутсайдерів.

ІнфоМІСТ проаналізував, які громадські ініціативи прийшлися до смаку містянам, склав рейтинг найцікавіших та поцікавився, кому відмовили у допуску до голосування.

9 млн на “великі” та один – на “малі” проекти, – цьогорічні зміни громбюджету

На Громадський бюджет у 2017 році подали 141 проект. Однак на голосування, яке стартувало 1 листопада, потрапили лише 110. Проголосувати одна особа зможе лише за 4 проекти.

Свій голос черкащани можуть віддати за вподобані проекти онлайн – на сайті міськради або ж заповнивши анкету на одному із шести пунктів для голосування. Традиційно, один із них діє в приміщенні міської ради (вул. Байди Вишневецького, 36), інші п’ять – у міських бібліотеках (за адресами: вул. Хрещатик, 200, вул. Чорновола, 142/а, вул. Пацаєва, 20, Шевченка, 390 та Сумгаїтська, 24/1.

Цьогоріч частково змінилися умови конкурсу. Так, проекти традиційно поділили на «малі» та «великі». Перші – передбачають фінансування від 30 до 300 тисяч гривень на реалізацію. Таких містяни подали лише 36. Решта 74 – від 300 тисяч до 2 мільйонів гривень (минулоріч максимально можна було просити 1 мільйон).

Зросла і сума, яку спрямують на реалізацію громадських ініціатив. Із 10 мільйонів лише 10 % ( в минулому році 25) віддадуть малим проектам. Решта – на реалізацію «великих».

До слова, у 2015 році проектів переможців було усього 6, минулоріч – аж 26. Цьогоріч складно спрогнозувати, адже максимальна сума бюджетів зросла удвічі, а на “великі” проекти планують віддати аж 9 мільйонів.

 

Найкреативніші

№66 “Динамічний павільйон”

blank

Автори називають цей проект знаковим для міста у напрямку параметричної архітектури. Мультифункціональний павільйон, що слугуватиме зоною відпочинку, оглядовим майданчиком, фотозоною, місцем для проведення публічних заходів (лекторій, презентацій, фестивалів та ін.) коштує 2 мільйони гривень. Поки за проект віддали свої голоси 168 черкащан.

№62 Багатофункціональний майданчик на Дніпрі “Вітрила”

blank

У півтора мільйона гривень оцінили майданчик “Вітрила” розміром 10х10 метрів. Автори пропонують спорудити його в “Долині троянд”. Згідно з проектом, частина майданчика буде розміщена на береговій зоні, інша – над водою. Слугуватиме оглядовим майданчиком, сценою для виступів танцювальних та музичних колективів тощо. За проект віддали свої голоси вже 111 осіб.

№69 “Музей лавочок”

blank

Автори проекту пропонують у парку Соснівський встановити різноманітні моделі лавочок з усього світу, зелений лекторій, спортивний майданчик, міні-канатну дорогу, гойдалку між деревами. Усе це- за 1 мільйон 370 тисяч гривень. За проект вже проголосувало 88 черкащан.

Інноваційні

№56 “Розумне” місце відпочинку – smart rest

blank

Автори проекту пропонують облаштувати територію “розумного” місця відпочинку у вигляді ансамблю малих архітектурних форм: модульна лава, ліхтар з урною для сміття, паркувальне місце для велосипеду. На реалізацію проекту необхідно  1 мільйон 104 тисячі 879 гривень. Проект підтримало лише 86 осіб.

№78 smart-зупинка громадського транспорту univer s i t y

blank

Такий комплекс передбачає закриту конструкцію будівлі, встановлення сонячної батареї, системи OLED освітлення, обладнання місць для очікування, інвалідних візочків, дитячих колясок, велосипедів, встановлення автоматів для видачі квитків, інформаційного табло, Wi-fi, USB-портів, вертикального фонтану, урн. І все це лише за 723 тисяч 872 гривень. За проект свій голос віддали 166 осіб.

Комфорт

№13 Громадські туалети з пеленальними столиками

blank

Проект передбачає відновлення громадських туалетів у дитячому парку та дитячому містечку “Казка”. За 410 тисяч гривень планують зробити ремонт приміщень туалетів та встановити нову сантехніку (унітази, умивальники, крани). У цих туалетах та у вже наявних вбиральнях у парку Сосновий бір, Долині тоянд, сквері ім. Б.Хмельницького встановити розкладні пеленальні столики. 139 осіб вже проголосували за таку ініціативу.

№16 Спеціалізований майданчик для вигулу собак

blank

Автори проекту пропонують обгородити ділянку в парку “Хіміків” та встановити на ній спеціальні конструкції для вигулу собак, “собачі вбиральні”, інформаційні вказівники. Заявлений бюджет – 70 тисяч гривень. Таку ініціативу підтримало 86 черкащан.

№6: ” c h e. b i k e” m o v e m e n t

blank

Якщо у вас немає власного авто, ви точно мали цю проблему, коли треба дістатись якоїсь адреси, і ви розумієте, що ця відстань замала для того, щоб викликати таксі, але завелика щоби йти пішки. Вихід є, це – велосипед. Проект Che.bike передбачає створення у місті Черкаси системи спільного користування велосипедами, а також безпечні парковки для особистих велосипедів. Всі охочі зможуть взяти велосипед в одному місці та повернути в іншому. Надалі планується покрити все місто парковочними станціями.

За 1 мільйон 989 тисяч гривень передбачено встановлення п’яти велостанцій протягом 2018 року у скверах “Юність”, за приміщенням Черкаської обласної ради, в парку “Перемога”, Долині троянд та набережній.

За проект проголосувало 222 особи.

Мистецькі

№ 48 Танцювальний майданчик

blank

Автори пропонують облаштувати у сквері Богдана Хмельницького гладкою плиткою Грес Pimento 0601 ділянку біля фонтанів (70 кв. м), міні-сцену (30 кв. м), встановити кілька лавочок для глядачів (5-7 шт.), дошку з розкладом подій. Вартість такого проекту – 140 тисяч гривень. Підтримали ініціативу поки лише 25 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *